Черкаські синоптики задовільно оцінюють стан врожаю по області

Черкаські синоптики задовільно оцінюють стан врожаю по області

На теренах Черкаської області опади були вкрай нерівномірними, неефективними або були відсутні зовсім. За рахунок такої ситуації зволоження верхніх шарів ґрунту навіть в одному регіоні надзвичайно строкате – від доброго зволоження в Золотоноші до сухого в сусідньому Каневі. Аналогічна ситуація і в більш глибоких шарах грунту: майже повне висихання метрового шару під озимою пшеницею в окремих центральних районах до оптимального в окремих західних. Про це повідомляє “ІнфоМІСТ”.

Взагалі, завдяки періодичним похолоданням та поодиноким дощам, хоч і дуже нерівномірним, дія засушливих явищ все ж не набула незворотного характеру.

За спостереженнями агрометеорологів, у цілому по області загальний стан посівів усіх сільськогосподарських культур на сьогодні оцінюється як добрий та задовільний, повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Проте нестача ґрунтової вологи може негативно вплинути на продуктивність рослин, а у супроводі високих температур та суховіїв – до повного засихання рослин, що зумовить зниження врожаю.

За прогнозом синоптиків, до 14 червня дощі не очікуються, температура вдень 25-30°, вночі 11-16°. Грозові дощі можливі 16-17 червня.

Залиште коментар