Черкаській породіллі вручено 250-тисячне в Україні свідоцтво про народження, замовлене в пологовому будинку

Черкаській породіллі вручено 250-тисячне в Україні свідоцтво про народження, замовлене в пологовому будинку

Черкащанка Неля Вінтоняк замовила свідоцтво про народження для свого новонародженого синочка Матвія ще в перинатальному центрі Черкаської обласної лікарні. Сьогодні вона отримала його з рук заступника Міністра юстиції Олени Сукманової, яка перебувала на Черкащині з робочою поїздкою.

Про це повідомили в Головному територіальному управлінні юстиції в Черкаськый області.

Це вже 250-тисячне свідоцтво в Україні, видане безпосередньо в пологових будинках. Ініціатива Мін’юсту з надання свідоцтв про народження почала втілюватися в життя у 2015 році. На Черкащині така послуга діє з жовтня 2015 року. За цей час черкаським породіллям було вручено більше 6 тисяч свідоцтв про народження.


«Ця послуга дійсно дуже актуальна, бо вона полегшує життя молодим батькам, яким потрібно займатися немовлям, а не бігати по установах для отримання свідоцтва про народження. І цифра – 250 тисяч – говорить сама за себе», – зауважила Олена Сукманова, та зізналась, що й сама, як мама, зіткнулася з такою проблемою при народженні дітей.


«Коли я народила першу дитину, сплатила штраф за несвоєчасне отримання свідоцтва про народження. За материнським щастям мені не було коли доїхати до відділення РАЦСу. Коли я народила другу дитину, швидко вийшла на роботу і сплив термін отримання матеріальної допомоги, яку я не отримала», – поділилась заступниця Міністра.


Як розповів начальник Головного територіального управління у Черкаській області Олександр Свіренюк, на Черкащині така послуга надається в 22 закладах охорони здоров’я, де приймаються пологи. Протягом 2017 року в пологових будинках області видано 3 968 свідоцтв, що становить 56% від загальної кількості проведених реєстрацій.


Крім того, при реєстрації народження дитини батьки також мають можливість подати одночасно і документи на реєстрацію місця проживання новонародженої дитини. У 2017 році працівниками відділів ДРАЦС Черкаської області прийнято 1 285 заяв на реєстрацію місця проживання новонародженої дитини, майже половину з яких – у пологових будинках та відділеннях.

Залиште коментар