Черкаському підприємству незаконно віддали земельну ділянку на 49 років

Черкаському підприємству незаконно віддали земельну ділянку на 49 років

Черкаською місцевою прокуратурою вивчено стан дотримання вимог чинного законодавства щодо цільового використання земельних ділянок, на яких розміщені навчальні заклади міста Черкаси. Встановлено, що рішенням Черкаської міської ради від 28.07.2016  одному з товариств надано в оренду земельнуділянку терміном на 49 років з правом подальшого її викупу. Про це «Економіка сьогодення» дізналась у прес-службі прокуратури у Черкаській області.

У подальшому, між Черкаською міською радою та товариством укладений відповідний договір оренди земельної ділянки.

У свою чергу, згідно даних Державного реєстру речових прав, починаючи з січня 2017 року, товариство не є власником нерухомого майна, розміщеного на даній земельній ділянці.

Відповідно до вимог Земельного кодексу України, однією з підстав припинення права користування земельною ділянкою є набуття іншою особою права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій земельній ділянці.

Оскільки протягом тривалого часу вказана земельна ділянка Орендарем територіальній громаді міста Черкаси не повернута, Черкаською місцевою прокуратурою до господарського суду Черкаської області подано позовну заяву про зобов’язання товариства повернути вказану земельну ділянку, вартістю майже 800 тис. грн. Черкаській міській раді, та внести відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про припинення права користування товариства на дану земельну ділянку.

Прочитайте ще:

Залиште коментар