Черкаських дітей забезпечать туберкуліном та засобами для зупинення кровотечі

Черкаських дітей забезпечать туберкуліном та засобами для зупинення кровотечі

Дітей в обласному центрі забезпечать туберкуліном, за допомогою якого маленьких черкасців діагностуватимуть на рівень первинного спалаху туберкульозу. Це рішення ухвалили на  засіданні виконкому Черкаської міської ради. Про це пише Нова Доба, повідомляють Новини Черкас.

За словами директора департаменту охорони здоров’я ЧМР Олега Стадника, держава ось уже 5 років як припинила закупівлю туберкуліну і розподіл його по всій території України. Відповідно, такі функції покладено на органи місцевого самоврядування.

“Туберкулінодіагностика – це не виявлення відкритих форм туберкульозу, це не додаткові способи лікування. Це моніторинг первинного рівня контакту в дитини спалаху туберкульозної палички. Це дуже важливо для того, щоб робити попереджувальні профілактичні заходи”, – сказав Олег Стадник.

Крім того, на засіданні виконкому ухвалили проект рішення “Про затвердження міської програми забезпечення закладів охорони здоров’я виробами медичного призначення з гемостатичною дією у 2018 – 2020 роках”.

“Ми пропонуємо передбачити кошти на закупівлю гемостатичних бинтів для того, щоб і в школах, і в приймальних відділеннях була можливість своєчасної зупинки кровотеч”, – сказав Олег Стадник.

Крововтрати посідають 5 місце в усій структурі смертності. За статистикою, протягом 2016 року у Черкасах було зареєстровано 20,5 тисяч травм, отруєнь і інших наслідків шкідливого впливу. Серед дітей – 6 тисяч, підлітків – 792 випадки. У 140 нещасних випадках невиробничого характеру наступив летальний наслідок.

Прочитайте ще:

Залиште коментар