Черкаський бізнес не штрафуватимуть за використання 1С

Черкаський бізнес не штрафуватимуть за використання 1С

В СБУ запевнили, що у них немає мети перевіряти і штрафувати бізнес за використання російської програми “1С”, повідомляє ukr.segodnya.ua.

Санкції, введені рішенням РНБО і указом президента проти російських соцмереж і програм, насамперед, стосуються державних компаній, заявила радник міністра фінансів України Олена Макеєва.

«Ці санкції, насамперед, стосуються держкомпаній. За словами СБУ майже всі держкомпанії користуються “1С”. Це питання національної безпеки. Тому вони не повинні використовувати цей продукт. Стосовно бізнесу, це питання вже лежить в площині моральній. Тобто, це рішення і питання безпеки бізнесу, яку програму він використовуватиме. Причому представники “1С” вчора заявили, що вони не зупинять обслуговування оновлення програмного забезпечення. Тобто, бізнес як працював на “1С”, так і працюватиме. А ті, хто морально не можуть користуватися “1С”, перейдуть на інші програмні продукти”, – сказала Макєєва.

Радник міністра додала, що в “1С” заявили про намір продовжувати обслуговування оновлення програмного забезпечення, але не продавати новий продукт. Тобто нові компанії, які сьогодні хочуть придбати новий продукт, цього зробити не зможуть.

За словами Макеєвої, у бізнесу є три шляхи – шукати і вивчати подібні українські продукти, купувати дорогі відповідники міжнародного рівня, як SAP, Microsoft Navision (але важко знайти бухгалтера, який працюватиме з цими програмами) або ж користуватися аутсорсингом – співпрацювати з компаніями, які мають це програмне забезпечення і надають бухгалтерські послуги.

РНБО і СБУ відомо, що російська компанія-розробник 1С, щоб уникнути санкцій, може перереєструватися в Україні, зазначила вона. “Дуже просто змінити власника, тому що санкції поширюються не на продукт, а на юр- і фізосіб. Тобто, змінюючи юрособу, можна уникнути санкцій. РНБО про це відомо, вони це відстежуватимуть і санкції можуть бути розширені”, – підсумувала Олена Макєєва.

Нагадаємо, 16 травня Президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції стосовно РФ, які передбачають блокування доступу до російських соцмереж, антивірусних компаній, найбільших російських телекомпаній та програми “1С”.

Залиште коментар