Черкаський нардеп вимагає від Генпрокурора поновити «хабарну справу» Вельбівця

Черкаський нардеп вимагає від Генпрокурора поновити «хабарну справу» Вельбівця

Народний депутат України Віктор Вовк, який закріплений парламентською фракцією Радикальної партії Олега Ляшка за Черкащиною, звернувся до Генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою відновити розслідування щодо «хабарної історії», пов’язаної з нинішнім очільником облради  Олександром Вельбівцем, пише Дзвін.

Зокрема, нардеп-радикал нагадав, що обласні ЗМІ опублікували ряд матеріалів про скандальну історію кількарічної давності, в якій пан Вельбівець фігурував, як «герой-хабарник». Так, у липні 2010 року майбутній голова облради був затриманий за підозрою в отриманні хабара, перебуваючи на посаді селищного голови Лисянки. Як повідомляли місцеві ЗМІ, за даними слідства Олександр Вельбівець 14 липня 2010 року близько 7.30 ранку у власному кабінеті отримав неправомірну вигоду у розмірі 4 тис. дол. за передачу у довгострокову оренду громадянину земельної ділянки розміром 0,21 га у центральній частині Лисянки під комерційну забудову.

Під час допиту підозрюваний дав визнавальні покази та підтвердив, що вимагав хабара за сприяння у виділенні земельної ділянки, щиро розкаювався. Як пояснював затриманий, в нього був хворий батько, «такий соблазн був, взяв ці гроші, так як вони були необхідні на лікування та операцію батькові».

А вже у квітні 2012 року Жашківський районний суд виніс вирок, яким засудив Олександра Вельбівця до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади на державній службі.

Зрозуміло, що сідати за грати засуджений майбутній голова облради не збирався і на рішення суду першої інстанції було подано апеляцію. У липні того ж 2012 року відбувся апеляційний розгляд справи по суті.

Державний обвинувач спочатку не заперечував фактичних обставин справи та доведеності вини підсудного і кваліфікації дій винного. Однак згодом змінив свою позицію і в змінах до апеляції вже просив скасувати вирок суду першої інстанції через порушення судом кримінально-процесуального закону.

Прокурор просив після скасування вироку направити справу до суду на повторний розгляд. В результаті, Апеляційний суд ухвалив рішення скасувати вирок суду першої інстанції, а справу направити прокурору Черкаської області для організації та проведення додаткового розслідування.

Як проводилося і чи проводилося взагалі додаткове досудове розслідування по даній справі та чим воно завершилося журналістам поки що з’ясувати не вдалося…

Прочитайте ще:

Залиште коментар