Черкаський національний презентував програму подвійного диплома

Черкаський національний презентував програму подвійного диплома

Представник Українського Державного центру міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України Айдин Новрузов презентував у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького програму “подвійний диплом”. Про це інформує прес-служба ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

“Айдин Новрузов відповідає за взаємодію вищих навчальних закладів України з вишами Азербайджану, Грузії, Туреччини, — зазначив, представляючи гостя, ректор Олександр Черевко. — На його запрошення цьогоріч я побував у Азербайджані та уклав угоди з низкою вищих навчальних закладів. Обговорили з партнерами напрями співпраці, серед яких — і запровадження системи подвійного диплома”.

За словами Олександра Володимировича, нині питання залучення іноземних студентів на навчання до українських вишів є особливо актуальним. Міністерство освіти і науки готує спеціальний каталог навчальних закладів, які здійснюють підготовку іноземних студентів. Черкаський національний активно розвиває цей напрям і бачить у ньому перспективу.

“Сучасну вищу і фундаментальну наукову освіту важко уявити без міжнародного співробітництва — навчання, стажувань в закордонний університетах, спільних освітніх програм, розроблених університетами різних країн, — переконаний Айдин Наврузов. — Із часу прийняття Болонської декларації в 1999 році багато зроблено для перетворення європейської системи вищої освіти і вишів країн-учасниць Болонського процесу в ефективне міжнародне співтовариство університетів”.

Ідея впровадження спільних ступенів, подвійних або більш множинних дипломів, стала наслідком прийняття більшістю країн-учасниць Болонського процесу багаторівневої структури вищої освіти, а також сприяння мобільності студентських та академічних кадрів.

Принципові підходи до формування партнерства при створенні програми подвійного диплома, моделі програм обговорили з представником Державного центру міжнародної освіти директори інститутів, декани факультетів Черкаського національного. Координуватиме цю діяльність в університеті робоча група, яка займатиметься узгодженням навчальних програм вишів-партнерів, а також пошуком нових партнерів для співпраці.

ЧНУ ім. Б. Хмельницького вже має досвід роботи за програмою “подвійний диплом”. Її запроваджено в рамках співпраці з польськими колегами з Вищої лінгвістичної школи міста Ченстохова. Нещодавно група викладачів ЧНУ імені Богдана Хмельницького пройшла там міжнародне наукове стажування. Наступне стажування проводитиметься на базі Черкаського національного.

Прочитайте ще:

Залиште коментар