Черкасців навчали правилам безпеки на водних об’єктах (Фото)

Черкасців навчали правилам безпеки на водних об’єктах (Фото)

Як потрібно себе поводити під час відпочинку на водних об’єктах, як врятувати людину, як тоне, як надати першу медичну допомогу потерпілому. Усьому цьому навчали 22 червня у місті Черкаси під час акції «Ми – за безпечне літо». Про це повідомляє прес-служба Черкаської міської ради.

 Її на комунальному пляжі «Пушкінський» провели фахівці Управління ДСНС у Черкаській області, медики, психологи, представники управління цивільного захисту ЧМР, а також рятувальники комунальної установи «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба».

Як зазначив речник начальника Управління ДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко, головна мета цієї акції – привернути увагу суспільства до проблеми безпеки під час відпочинку на водних об’єктах.

– На жаль, із настанням сезону літнього відпочинку у Черкаській області майже щодня на воді гинуть люди. Маємо сумну статистику – у травні на Черкащині потонуло 8 людей, у червні маємо вже 9 загиблих, з них двоє – у місті Черкаси. Головні причини нещасних випадків на воді – це купання у стані алкогольного сп’яніння, у не призначених для цього місцях, а також неналежний контроль батьків за поведінкою дітей, – зазначає Костянтин Проценко.

– Ми рекомендуємо черкасцям купатися лише на пристосованих для цього пляжах. Цьогоріч  – це три комунальних: «Пушкінський», «Смілянський» та «Соснівський-1», а також на приватному пляжі «Бочка». Саме там відпочивати безпечно. Є рятувальні пости, обстежується і чиститься дно, встановлені буйки. Підтвердженням моїх слів може бути те, що на комунальних пляжах Черкас за 7 років не трапилося жодного летального випадку. Тож пам’ятайте – відпочиваючи на непристосованих пляжах, ви робите це на свій страх і ризик , – зазначає начальник управління цивільного захисту ЧМР Андрій Саленко.

– Фахівці «Черкаської міської комунальна аварійно-рятувальної служби» здійснюють чергування на всіх комунальних пляжах. Уздовж прибережної смуги Черкас і району відбувається патрулювання рятувальниками за допомогою човна. Завдяки цьому вже вдалося врятувати 21 особу, – розповів начальник Черкаського міськрайонного відділу УДСНС України в Черкаській області Андрій Хижняк .

Під час акції для відпочиваючих провели майстер-класи з порятунку та надання медичної і психологічної допомоги потопельникам. Екстремальні психологи продемонстрували прості вправи, які допомагають зберегти спокій у нестандартній ситуації, навчали психологічній стійкості під час виникнення надзвичайних подій на воді (стан шоку, паніки, ефекту натовпу).

Також відпочивальникам пояснили прості правила для попередження теплових та сонячних ударів і продемонстрували заходи першої медичної допомоги. У подальшому такі заходи планують проводити і надалі.

Прочитайте ще:

Залиште коментар