Черкаси – Свидівок – Мошни – Черкаси: такий маршрут патріотичного автофлешмобу «Героїв пам’ятаємо»

Черкаси – Свидівок – Мошни – Черкаси: такий маршрут патріотичного автофлешмобу «Героїв пам’ятаємо»

Патріотичний автофлешмоб «Героїв пам’ятаємо» жителі Черкаського району присвятили Дню пам’яті жертв фашизму, Дню партизанської слави України та Дню захисника України.

Учасники на автомобілях з українськими прапорами та прапором Черкаського району розпочали свій маршрут від Пагорба Слави м. Черкаси та переїхали до села Свидівок, де відбувся мітинг та урочисте вшанування полеглих за Україну з покладанням квітів до пам’ятних знаків. Про це розповідають в Черкаській районній раді.

До присутніх учасників заходу звернувся голова районної ради Олексій Собко, який зазначив, що героїзм воїнів під час Великої Вітчизняної війни був нерозривно пов’язаний з героїзмом партизанів і підпільників. Це були нескорені, сильні духом люди великого патріотизму і чистої совісті. Історія не знала такого мужнього руху народу проти іноземних загарбників. Він був багатонаціональним, добровільним і патріотичним. Війна торкнулася кожної сфери суспільного життя, оселі, конкретної людини. Все менше і менше серед нас живих свідків тих подій. Та героїчні подвиги партизан і підпільників будуть жити вічно.

– Перед реальною загрозою, яка виникла, маємо ще більше згуртуватися й відстояти свій європейський, демократичний вибір, захистити наше право вільно жити на своїй Богом даній землі. Починаючи з 2014 року від Черкаського району боронити Україну було призвано більше чотирьохсот військовослужбовців. На жаль, 4 наших героя Максим Пресняков з села Мошни, Андрій Плохой з села Первомайське, Ілля Ідель з села Червона Слобода та Віктор Єременко з села Білозір’я не повернулися до своїх домівок, вони відділи своє життя за Батьківщину, вічна слава і хвала їм за безмежну любов до рідної землі, – нагадав Олексій Собко.

Також до присутніх звернулась сільський голова села Свидівок Світлана Вовк та голова Черкаської районної організації Організації ветеранів України Лідія Косенко.

Потім учасники автофлешмобу переїхали до пам’ятного знака полеглим партизанам у Мошногірському урочищі і поклали квіти та переїхали до села Мошни.

На імпровізованому мітингу біля пам’ятного знака та вшанування пам’яті тих, хто воював та загинув за Україну, виступив сільський голова села Мошни Віктор Шкарбута та голова районної ради Олексій Собко. Хвилиною мовчання учасники заходу пом’янули загиблих у тій кровавій війні.

Після закінчення урочистої частини члени автофлешмобу відвідали могилу воїна розвідника Максима Преснякова, який віддав життя за незалежність України під час проведення антитерористичної операції та запалили свічки і поклали квіти.

Завершився автофлешмоб поверненням з села Мошни до міста Черкаси.

Прочитайте ще:

Залиште коментар