Черкаси відвідав Предстоятель Православної церкви України Епіфаній

29 травня до Черкас завітав Предстоятель Православної церкви України, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Про це повідомляє пресслужба Черкаської міської ради.

У місті він освятив храм на честь святителя Миколая Чудотворця та очолив у ньому першу Божественну літургію. Водночас, нагородив високими церковними відзнаками військових, волонтерів, медиків, благодійників та людей, які своєю працею наближають українську перемогу. 

У Черкасах Митрополит Епіфаній перебуває з нагоди вшанування 100-річчя архієрейської хіротонії святителя-хірурга Луки (Войно-Ясенецького) – доктора медичних наук, лікаря-чудотворця, громадського діяча і патріота. До події долучилися представники обласної та міської влади, духовенство, військові й небайдужі жителі міста. 

На знак подяки кожному, хто нині виборює перемогу над російським агресором, Предстоятель Православної церкви України відзначив військових, частину з яких, на жаль, посмертно, волонтерів, медиків, меценатів та благодійників. Митрополит вручив їм медалі «За жертовність і любов до України», «Хрест Свободи», Орден святого великомученика Юрія Переможця, Орден святителя і чудотворця Миколая, нову відзнаку на честь Святителя Луки. Її заснували цього року й присуджуватимуть за значний особистий внесок у галузь охорони здоров’я, порятунок людей, в духовний розвиток українського суспільства. 

– Від імені нашої помісної Православної церкви України висловлюю щиру подяку всім воїнам, які героїчно боронять українську землю і кожного з нас, – відзначив під час виступу Предстоятель ЦПУ блаженнійший Епіфаній. – Боротьба триває, вона має багато вимірів. Один із них – це духовний, релігійний вимір. Хочемо, аби всі православні українці єдиним серцем молилися до Бога, служили Богові та інтересам нашого українського народу. Сьогоднішнє освячення храму свідчить про те, що в час таких важких випробувань ми, українці, не падаємо духом, а й далі розбудовуємо нашу церкву, рідну державу та розвиваємо наше життя в Україні.

Під час зустрічі в обласному центрі Митрополит Епіфаній «за жертовне служіння задля збереження Божого дару свободи та незалежності» удостоїв міського голову Анатолія Бондаренка медаллю «Хрест Свободи». 

– Ця відзнака – це нагорода всієї черкаської громади. Вона була б неможливою без кожного, хто щодня на своєму місці працює для зміцнення безпеки та перемоги в цій страшній війні, підтримує постраждалих та наших мужніх захисників, дарує світло навіть у найтемніші часи. Тільки в єдності нам під силу повернути мирне небо над рідною Україною, – прокоментував Анатолій Бондаренко. – Дякую всім, хто кожного дня тримає небо над нами. Пам’ятаймо про кожного, хто віддав життя за мирне українське майбутнє. Підтримуйте тих, хто цього найбільше потребує. Бажаю всім жителям нашого міста зміцнення віри та духовної перемоги. Слава Україні!

Секретарю міської ради Юрію Тренкіну Епіфаній вручив Орден святого Юрія Переможця.

«Хрестом Свободи» відзначив працівника департаменту соціальної політики Володимира Болсуновського, який нині відстоює територіальну цілісність України. 

Благословенну грамоту та відзнаку за заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою від Блаженнішого отримали директор КНП «Перша Черкаська міська лікарня» Тимофій Тронц та директор комунального підприємства «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась. 

Благословенною грамотою відзначили начальника відділу «Патронатна служба» Миколу Добровольського. 

Медаллю Архистратига Михаїла удостоїли заступника директора департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Ігоря Волошина.

Залиште коментар