ЧМР організувала зустріч для молоді з інвалідністю

ЧМР організувала зустріч для молоді з інвалідністю

Міська влада Черкас провела дружню неформальну зустріч з дітьми та молоддю з інвалідністю. Її приурочили до Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю, який відзначають щороку 5 травня. Місцем для спілкування обрали майданчик з іпотерапії на вулиці Олени Теліги, де учасники могли покататися верхи на конях, пограти у рухливі ігри, відпочити і набратися позитивних емоцій.

Для дружнього спілкування прийшли майже 70 дітей і молоді з інвалідністю, які є підопічними комунальних закладів соціальної сфери міста, діти з числа внутрішньо переміщених осіб, їхні батьки та вихователі. Департамент соціальної політики Черкаської міської ради підготував для учасників заходу соціальні продуктові набори. А допомагали безкоштовно створювати позитивну атмосферу переселенці з волонтерської організації «Vivа свято».

Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко і заступниця міського голови Марина Гаркава оглянули майданчик для іпотерапії та прилеглу територію, поспілкувалися з керівниками громадських організацій і людьми з інвалідністю.

Голова ГО «Спілка батьків молоді з інвалідністю «Перспектива» Валерій Гаврилов розповів, що завдяки підтримці міської влади та небайдужих містян вони третій рік поспіль розвивають цей ефективний напрям реабілітації. Нині на їхньому утриманні 15 коней.

«Ми проводимо заняття з іпотерапії для учасників нашої громадської організації, для підопічних Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Жага Життя» і внутрішньо переміщених осіб. Також до нас звертається багато містян, – розповів Валерій Гаврилов. – Спільно із науковцями ЧНУ ім. Б. Хмельницького наша громадська організація розробляє програму з реабілітації воїнів-захисників. Плануємо проводити безкоштовні акції для дітей комунальних підприємств соціальної сфери міста. Ми розширюємо нашу діяльність, і вдячні працівникам КП “Челуаш” Черкаської міської ради, які допомогли підготувати відкритий манеж для занять. Водночас сподіваємося на покращення фінансування, оскільки бажаючих дедалі більше, а затрати на утримання коней чималі».

Під час зустрічі черкаський міський голова поінформував про низку заходів, які за його дорученням буде реалізовано для покрашення принципу безбар’єрності в місті та загального благоустрою. (або «для комфорту людей з інвалідністю та загального благоустрою міста»)

Зокрема, КП «Екологія» допомагатиме в благоустрої майданчика іпотерапії та прилеглої території. Планується зробити прохід від розташованої поруч міської дитячої лікарні, аби діти, які там лікуються, теж могли приходити на майданчик з іпотерапії для оздоровлення і спілкування з тваринами. У подальших планах міської влади – капітальна реконструкція вулиці Олени Теліги в напрямку вулиці Хоменка.

«Наше суспільство – це суспільство рівних можливостей, і міська влада Черкас намагається максимально, наскільки це можливо за нинішніх умов і в межах повноважень сприяти вирішенню проблем людей з інвалідністю, – відзначив міський голова. – Тому що ці люди насправді мають необмежені можливості, і постійно доводять це своїми успіхами, волею та жагою до життя».

Заступниця міського голови Марина Гаркава як куратора галузі відзначила, що для реалізації соціальних програм міських і державних у Черкасах ефективно працюють фахівці відповідних департаментів і служб місткої ради.

«Розширює спектр діяльності Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “ЖАГА Життя” та інші комунальні заклади соціальної сфери міста, фінансово підтримується ГО «Перспектива». Для комплексного вирішення проблем осіб з інвалідністю створена координаційна рада з питань безбар’єрності, – зазначила Марина Гаркава. – А загалом ця зустріч є своєрідним нагадуванням про те, що суспільство має бути гуманним. І кожен з нас має на своєму рівні допомагати таким людям: перейти дорогу, зробити покупки в магазині, допомогти в громадському транспорті. Зі свого боку, ми як влада, бачимо наші здобутки і певні недоліки, тому працюємо над вирішенням цих питань».

Інструкторка з іпотерапії Марина Черняєва розповіла, що на заняття з іпотерапії щодня приходять по кілька груп. Курс реабілітації складається з 10 занять тривалістю 40 хвилин кожне.

«Перед початком заняття діти годують тварин, потім сідають верхи на коней, і ми допомагаємо їм робити індивідуальні вправи для лікування. Після заняття діти знову гладять тварин, годують їх, спілкуються з ними. Старші за віком можуть допомогти почистити коней, і від цього теж отримують задоволення», – розповіла Марина Черняєва.

«Мені подобаються коні і я залюбки пройшов курс оздоровлення, – розповідає підопічний Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Жага життя», 21-річний Євгеній Гончарук. – Мого коня звати Мачета, я з ним подружився. Після занять відчуваю, як покращується настрій і фізичний стан, я стаю добрішим».

«Ми з онукою приїхали до Черкас із Маріуполя у сильному стресі, – розповідає Тетяна Галицька. – І дуже зраділи, що нашій дівчинці, яка хворіє на аутизм, у Черкасах запропонували іпотерапію. Я відмічаю значний прогрес в одужанні онуки. У вашому місті дуже співчутливі добрі люди, і я дякую всім, хто нам допомагає. Треба, аби іпотерапія розвивалася і якомога більше дітей могли лікуватися у такий приємний спосіб».

«Моя донька починала однією з перших тут займатися, – розповідає Ольга Малюта. – Спілкування з кіньми допомагає їй психологічно розвантажитися, дає позитивні емоції. Я маю діабет, і помічаю, що після відвідування коней нормалізується рівень цукру крові. Батьки приносять сюди своїх діток, яким усього по кілька місяців, кладуть їх на спину коням і діти так відпочивають і оздоровлюються».

За словами Валерія Гаврилова, на заняття з іпотерапії можуть приходити всі охочі.

Майданчик працює з 10.00 до 18.00 щодня, окрім понеділка. Діти соціальних категорій обслуговуються безплатно, решта охочих – платно, аби можна було оплачувати охорону, працю конюха та додаткові витрати.

Залиште коментар