Чотирьох дітей забрали від неадекватних батьків й віддали до притулку в Черкасах

Чотирьох дітей забрали від неадекватних батьків й віддали до притулку в Черкасах

На минулому засіданні виконкому Черкаської міської ради було ухвалено рішення про примусове вилучення з сім’ї дітей, оскільки існує загроза їхньому життю та здоров’ю. Чому сталася така надзвичайна ситуація і як її розв’язували, досліжував кореспондент «Вичерпно».

Як розповіла начальник служби у справах дітей Черкаської міської ради Світлана Шишлюк, про цю сім’ю вони дізнались від їхньої родички, яка звернулась до служби, висловивши побоювання щодо дітей. За словами жінки, тривалий час ті не виходили на вулицю. Також вона висловила побоювання за психічний стан батьків, які вкрай агресивно реагують та не впускають нікого до квартири.

– Тож працівники служби у справах дітей Черкаської міської ради відвідали місце проживання дітей, про що складено акт відвідування.  Мати дітей (1974 року народження, яка перебуває в декретній відпустці) в категоричній формі відмовилася пускати працівників до квартири та пояснила, що,  дійсно,  у родини є проблеми, але всі пропозиції про можливу допомогу нею були відхилені. Жінка не дозволила поспілкуватись з іншими членами родини, поводила себе агресивно. При спілкуванні з дітьми, з’ясовано, що батько (1968 року народження) знаходиться в незрозумілому стані,  він майже не їсть, закривається в кімнаті, перестав ходити на роботу, – повідомила Світлана Олександрівна.

У родині мешкають троє синів — 17, 12 та 11 років – учні загальноосвітньої школи,  а також 4-річна вихованка ясла-садок.

Також з родиною проживає бабуся дітей, яка є тяжкохворою, інвалідом І групи.

Світлана Шишлюк також зауважила, що до їхньої служби надійшла інформація від адміністрації дитсадка про те, що найменша дитина не відвідує заклад. Вихователь з помічником намагалися відвідати родину, але  їх не впустили до квартири. На запитання щодо причин невідвідування дитиною дошкільного закладу мати відмовилася відповідати.

– Крім цього, ми отримали звернення від адміністрації КЗ «Черкаська міська дитяча лікарня» Черкаської міської ради про те, що при неодноразовому відвідуванні дільничною медичною сестрою родини, двері ніхто не відчиняв. На телефонні дзвінки батьки не відповідають. Зі слів сусідів, вся родина знаходиться вдома, але останнім часом ні з ким не спілкується, – зауважує Світлана Олександрівна.

Водночас до служби надійшло колективне звернення від мешканців будинку, в якому живе родина, про те, що психічний стан батьків викликає у них занепокоєння. Протягом кількох місяців сусіди не бачать на подвір’ї дітей. З квартири часто чути плач дитини та крики про допомогу хворої бабусі.

За інформацією  міського управління освіти, встановлено, що малолітні діти з 1 вересня не пішли до школи. Зв’язку із батьками немає, телефони відключені.

За інформацією департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради з’ясовано, що батьки не допускають медичний персонал до помешкання (як до дітей, так і до хворої бабусі).

– Тож 5 вересня рейдовою групою в складі працівників служби у справах дітей, співробітників поліції була здійснена спроба поспілкуватися з родиною та обстежити умови проживання дітей. Але ніхто двері в квартиру не відкрив. Не впускаючи до помешкання, матір спілкувалася з нами через двері на підвищених тонах та від будь-якої допомоги відмовилася, – розповіла Світлана Шишлюк.

Тож служба у справах дітей звернулась з відповідним листом до прокуратури, яка зі свого боку подала відповідний документ до Придніпровського суду м. Черкаси. 7 вересня  було винесене рішення про примусове проникнення в помешкання родини.

А вже наступного дня орган опіки та піклування м. Черкаси на засідання виконавчого комітету Черкаської міської ради виніс проект рішення про негайне відібрання дітей від батьків у зв’язку із загрозою їхньому життю та  здоров’ю, який був підтриманий.

Того ж дня, 8 вересня, служба у справах дітей, за участю заступника міського голови Геннадія Шевченка спільно з представниками місцевої прокуратури, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (психологи), департаменту охорони здоров’я (фахівці по психіатрії), правоохоронних органів, МЧС, здійснили примусове проникнення в помешкання родини.

Світлана Шишлюк акцентувала, що факти неспроможності батьків у виконанні батьками батьківських обов’язків підтвердилися. Тому діти відібрані від батьків та влаштовані до реабілітаційного центу. А хвора бабуся влаштована до міської лікарні.

Нині діти перебувають у реабілітаційному центрі Черкас, де з ними працюють педагоги  та психологи.

У подальшому орган опіки та піклування ініціює звернення до суду щодо відібрання дітей від батьків. Відносно батьків спеціалісти охорони здоров’я ініціюють звернення до суду про примусове обстеження.

У разі наявності інформації про родини, які потрапили у складні життєві обставини, варто звертатись за такими телефонами:

37-35-77 або 102 Черкаський відділ Національної поліції;
33-09-00, 32-91-94 – Черкаський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
45-26-01 – Служба у справах дітей Черкаської міської ради.

Прочитайте ще:

Залиште коментар