Чи буде спортивний ліцей у Черкасах з відремонтованим спортзалом у новому навчальному році?

Чи буде спортивний ліцей у Черкасах з відремонтованим спортзалом у новому навчальному році?

Школа №34 у Черкасах є єдиним ліцеєм спортивного профілю у місті. Цей заклад багато уваги приділяє саме фізичній культурі і спорту. Має він і найбільшу серед черкаських шкіл спортивну залу. Проте займатися у ній дітям нині некомфортно. Адже спортзала не бачила ремонту багато років. І лише у 2017 році приміщення отримало довгоочікуваний шанс на ремонт. На ці цілі з бюджету було виділено рекордні 12,7 млн.грн. Проте вже розпочинається новий 2018 навчальний рік, а спортивна зала досі не відремонтована. Чому так сталося, та коли діти зможуть займатися у оновленій і сучасній спортивній залі, розбиралися журналісти «Про головне».

Передісторія і шляхи вирішення проблеми

У серпні 2017 року роботи із ремонту спортивної зали були винесені на тендер. Його виграло ТОВ «А.І.Д.А», яке афілійоване із «Партією вільних демократів». Кінцевим бенефіціарним власником товариства є Олександр Олександрович Ільченко. Він є сином Олександра Анатолійовича Ільченка – екс-заступника міського голови Черкас Сергія Одарича. Фірмі був виплачений аванс, і вони розпочали ремонт. Була підписана тристороння угода між департаментом освіти та гуманітарної політики, підрядником та директором школи. Пройшло вже більше року, проте кошти на ремонт досі не освоєні.
Причина – відбулися зміни у законодавстві, і казначейство перестало визнавати тристоронні угоди і проводити проплати. Натомість закон тепер вимагає провести торги безпосередньо розпорядником коштів, яким є школа.
Оскільки гроші «зависли» і їх неможливо було використати за призначенням, на початку літа міська рада ухвалила рішення про перенаправлення коштів з ремонту НВК ЗОШ №34 на фінансову допомогу КП “ЧЕЛУАШ” для поточного ремонту автошляхів, як на більш нагальну на той момент потребу. На останній сесії міської ради депутати, дотримавши слова, проголосували за повернення коштів на ремонт спортивної зали.

– На ситуацію, яка нині склалася, департамент освіти та гуманітарної політики не має впливу. Нині існує два виходи. Або підрядник буде робити ремонт у борг, а потім відсуджувати кошти через суд. Або потрібно розривати договір із підрядником, проводити новий тендер на виконання цих робіт і укладати новий договір безпосередньо між навчальним закладом і переможцем торгів, – пояснив директор департаменту Сергій Воронов.

«У 34 школу вже вклали стільки коштів, як у ніяку іншу», – депутат

– Коли ми проголосували за перенаправлення коштів з ремонту спортзалу на ремонт доріг, ми пообіцяли, що до початку нового навчального року ми їх повернемо. Що і було зроблено, в тому числі і за мого сприяння. На підтвердження своїх слів можу надати копію свого депутатського звернення.
Натомість наші політичні опоненти скористалися ситуацією і підняли галас у підконтрольних ЗМІ, увівши суспільство в оману. Почали поливати мене брудом. Причина ж таких дій елементарно проста – вони просто побоялися втратити ласий шматок, адже на ремонт була виділена велика сума, – говорить голова бюджетної комісії Юрій Тренкін.

Він є депутатом по цьому округу і говорить, що постійно надає підтримку школі №34. Лише за останні три роки на потреби закладу було виділено більше 8 млн.грн. І це не враховуючи коштів, виділених на ремонт спортзалу.

– Був зроблений чудовий футбольний майданчик, встановлені тренажери. Тож у теплу пору року дітям є, де займатися. Вважаю, що ремонт спортивної зали можна завершити за 3 місяці. Не потрібно змішувати спорт і політику, – каже депутат.

«Ми готові працювати», – підрядник

Згідно із проектом, оновлена спортивна зала має бути оснащена за усіма найновішими спортивними стандартами. Тут мають постелити нову підлогу, яка захищатиме суглоби юних спортсменів від перенавантажень і пошкоджень, зробити глядацький балкон, встановити нові турніки, оновити освітлення, встановити електронне табло, відремонтувати роздягальні, душові, туалети та ін. Наразі ж підрядник встиг лише замінити світлові ліхтарі на даху та змонтувати систему вентиляції. Представник підрядника Олександр Ільченко запевняє: виконали робіт навіть більше, ніж їм заплатили коштів.

– Ми готові працювати, готові вкладати свої кошти, але ми повинні розуміти, що нам за це заплатять. На сьогоднішній день у замовника розуміння, як вони нам за це заплатять, немає. У нас є договір, ми виграли тендер, ми його чесно виконуємо. Але через якісь юридичні тонкощі ми повинні іти в суд. Це ненормально, – вважає Олександр Ільченко.

Позиція директора школи

Директор школи №34 Віталій Дейнега говорить, що має єдине бажання: щоб зала була якомога швидше приведена до ладу, і щоб діти там займались.

– У своїх діях я буду спиратися тільки на вимоги чинного законодавства. Коли кошти надійдуть нам на рахунок, ми направимо лист виконавцю (який вже підготовлено) про розірвання угоди, і по-новому буде йти тендерна процедура, так, як це передбачено законом. Іншого шляху немає. Іншим шляхом, пов’язаним із судами, я не піду, тому що це протизаконно. Ми будемо діяти тільки в межах чинного законодавства, – підкреслює директор закладу.

Тож відповідь на питання, коли буде продовжено і завершено ремонт у спортзалі 34-ї школі, поки невідома. Адже це залежить від багатьох факторів. Ще однією перешкодою на цьому шляху можуть стати і судові позови щодо скасування рішень останньої сесії міської ради. На якій, зокрема, було виділено кошти і на ремонт цього спортзалу.

Прочитайте ще:

Залиште коментар