Чи мають черкасці платити за послугу управителю, роз`яснили у міській раді

Чи мають черкасці платити за послугу управителю, роз`яснили у міській раді

838 черкаських багатоповерхівки нині отримують послуги з утримання їх будинків від правонаступника ТОВ «Сантехбудконструкція» – ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість». Це передбачено договорами, які виконавчий комітет – в особі заступниці міського голови Людмили Бордунос (котрій делегував відповідні повноваження) уклав за результатами відкритого конкурсу, де це підприємство перемогло.

Про це інформує прес-служба Черкаської міської ради.

– Всі ці угоди на сьогодні є чинними. Згідно зі взятими зобов’язаннями, управитель має надавати належні послуги, а мешканці – їх оплачувати. Будь-які спекуляції навколо цієї теми окремих представників політичних партій та громадських діячів є банальним виявом популізму, аби збурити людей не платити за отримані комунальні послуги. Таким чином – свідомо завести місто в комунальний колапс.

У цьому переконана Людмила Бордунос, яка сьогодні спільно з керівництвом департаменту управління справами та юридичного забезпечення, аргументували журналістам правові підстави діяльності нового управителя у нашому місті.

До речі, керівник ТОВ «Сантехбудконструкція» (з яким безпосередньо й були укладені відповідні договори) Андрій Бортник теж активно долучився до обговорення.

Тож засоби масової інформації спільно з численними представниками міської громади, які завітали до зали засідання міськвиконкому, мали змогу отримати, так би мовити, з перших вуст всю необхідну інформацію.

Людмила Бордунос наголосила, що на сьогодні немає жодних юридичних підстав для припинення відповідної діяльності зазначеного управителя. Немає жодних рішень суду щодо розірвання чи припинення існуючих договорів з ТОВ “Сантехбудконструкція”, правонаступником якої є ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість».

– Давайте відкриємо очі та визнаємо – СУБи останні роки працювали за збитковими, значно заниженими тарифами. Тож про якість послуг чи розвиток – не було й мови. Наголошую, в такому вигляді, як раніше працювали СУБи, ці підприємства більше не можуть працювати, бо таке обслуговування відтепер заборонено Законом України. Єдине, що можуть зробити мешканці – це створити ОСББ. Адже всі послуги з утримання будинків нині виносяться на відкриті конкурси, у яких на рівних умовах мали змогу взяти участь і всі СУби. Проте за їх результатами вони – програли. 20 травня цього року, згідно з рішенням виконкому про визнання переможцем за результатами конкурсу на утримання будинків ТОВ «Сантехконструкція», були підписані відповідні договори. Все – з того моменту основним документом, на який варто спиратись у питанні діяльності нового управителя, є саме укладені угоди. А не згадане рішення виконкому, яке наприкінці червня цього року – фактично через місяць – скасували депутати на сесії міської ради, – пояснила Людмила Іванівна.

Враховуючи зазначену юридичну колізію, міський голова Анатолій Бондаренко й наклав вето на це рішення черкаських обранців. Однак, 19 липня цього року Черкаський окружний адміністративний суд своєю ухвалою зупинив дію відповідного розпорядження міського голови.

– Водночас суд наголошує, що ухвала в цьому випадку не вирішує питання про правомірність чи неправомірність власне самого розпорядження про вето міського голови на згадане рішення міської ради, – акцентує директор департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради Юрій Гончар.

А також наголошує, що ця ухвала жодним чином не впливає на діяльність ТОВ “Сантехбудконструкція”, правонаступником якої є ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість». Зокрема, в частині надання послуг з утримання будинків.

За його словами, відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», виконавець комунальної послуги, у даному випадку ТОВ «Сантехбудконструкція» , правонаступником якої є ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість»,зобов’язаний виконувати умови договору. Зокрема: забезпечувати своєчасність надання, безперервність і відповідну якість комунальних послуг; вживати заходи до ліквідації аварій, усунення порушень якості послуг у строки, встановлені законодавством; своєчасно реагувати на виклики споживачів, підписувати акти-претензії, вести облік вимог (претензій) споживачів у зв’язку з порушенням порядку надання житлово-комунальних послуг, тощо.

Таким чином це підприємство зобов’язане надалі надавати послуги з управління багатоквартирним будинком, як це і передбачено договором.

У свою чергу Андрій Бортник запевняє, що забезпечить належну якість надання послуг. Для цього його підприємство додатково придбало 14 нових автомобілів – 4 для аварійних бригад, які працюють по місту у цілодобовому режимі та 10 – на дільниці для оперативного виконання поточних робіт.

За його словами, відповідна реорганізація ТОВ «Сантехбудконструкція» у ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість» була зроблена з метою економії ресурсів мешканців, а також – більш ефективного обслуговування житлового сектора у різних частинах міста.

– ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість» реорганізована на 40 дільниць, кожна з яких сплачує єдиний податок, що вигідніше для мешканців, бо на 15 відсотків більше коштів лишається на рахунку їх будинку, які будуть витрачені на його ремонт та поточне утримання, – пояснив Андрій Бортник.

А також додав, що в найближчий тиждень кожен житель Черкас, будинок якого обслуговує ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість» отримає інформаційний бюлетень з повною інформацію про діяльність нового управителя, контактними даними та укладеним договором, аби мешканці мали змогу ознайомитись з його текстом.

Крім цього, незабаром – щойно завершиться встановлення відповідного програмного продукту – крім платіжок, мешканці отримуватимуть щомісяця звіт щодо отриманих та витрачених сум по кожному будинку з детальним переліком зробленого. Тож матимуть змогу абсолютно прозоро та відкрито контролювати та відстежувати заплановані та виконані роботи новим управителем.

Залиште коментар