День пам’яті та примирення Черкаси відзначають у новому форматі

День пам’яті та примирення Черкаси відзначають у новому форматі

У День пам’яті та примирення у Долині троянд вперше проходить патріотично-просвітницький фестиваль “Народний герой”. 

Нагадаємо, проект став одним із тих, які цьогоріч підтримало журі грантового конкурсу управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. Зокрема, на оздоблення сцени та виготовлення рекламної продукції було виділено 15 тис. грн. 
– Приємно, що «Народний герой» проходить саме на Черкащині, і ми всі вкотре сьогодні згадуємо наших героїв. Адже пам’ять про тих, хто віддав своє життя за свободу нашої держави, непідвладна часу, як непідвладна часу любов до Батьківщини. Гірко, що, через майже 70 років історія повторюється, і нині наші співвітчизники захищають кордони рідної держави на Сході України. День пам’яті та примирення вкотре нагадує усім нам, що немає більшої цінності, ніж радість жити на  мирній землі, – сказав під час відкриття заходу міський голова Анатолій Бондаренко.
Творці фестивалю, а це ветеранські та волонтерські організації, прагнули, аби захід вийшов сімейним. Під час нього нагородили бійців та волонтерів. Гостей частували польовою кашею та борщем з сухпайків, які спеціально виготовляють для бійців АТО. На території паркової зони розмістили більше 10-ти локацій, де можна було ознайомитися з військовою зброєю, плетінням маскувальних сіток тощо. Традиційно народні майстри пропонували свої вироби та проводили майстер-класи. Працював лекторій, фотозона, упродовж дня – виступи музичних колективів. 
– 8 та 9 Травня є мірилом зрілості українського суспільства, – зазначив у соціальній мережі керівник департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин. – Щиро радію тому, що в останні роки формат відзначення цих днів змінюється. Ми відходимо від пафосних заходів, георгіївську стрічку замінила маківка, 8-го травня відзначаємо День пам’яті та примирення. Щe 5-10 років тому разом із побратимами вшановували 8 травня як у європeйських країнах – скорботою за загиблими у ІІ Світовій. Тоді з нас насміхалися, а дeкому ці перекоання коштували посади. Усе – чeрeз так званий нeформат. Нині ж усe по-іншому. І фестиваль “Народний Герой” у Чeркасах цьому свідчення. Настав час змінювати підхід до історичних подій.
Як повідомили у департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради, сьогодні о 22.30 від Долини троянд вулицею Гагаріна, Замковим узвозом до Пагорбу Слави рушить хода пам’яті за загиблими у Другій Світовій війні, де о 23.01 відбудеться акція “Перша хвилина миру”.

Прочитайте ще:

Залиште коментар