День цивільного захисту у Бабанській школі-інтернаті: діти дізналися, що робити під час пожежі, в натовпі і при травмах

День цивільного захисту у Бабанській школі-інтернаті: діти дізналися, що робити під час пожежі, в натовпі і при травмах

Для удосконалення учнями та педколективом теоретичних знань та практичних навичок дій в екстремальних ситуаціях, з метою практичної перевірки здатності учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я та життя у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та в умовах можливих терористичних проявів, для практичної перевірки здатності учнів діяти за сигналами оповіщення цивільного захисту в КЗ «Бабанська спеціальна загальноосвітня школа інтернат І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради в травні місяці проводився «День цивільного захисту».

Про це на своїйц сторінці у ФБ повідомила працівник навчального закладу Людмила Мороз.

Програма «Дня цивільного захисту» в школі була цікавою і насиченою. Під час проведення тематичних виховних заходів проводилися виховні години, де учні отримали відомості про те, як люди навчились користуватись вогнем, яку користь він приносить і що може бути причиною пожежі, як сприяти запобіганню пожеж, що виникають від гри з вогнем. По сигналу «Увага всім» проведено оповіщення по ввідній «Пожежна тривога» за допомогою дзвінкової сигналізації та гучномовця. Учні отримали найпростіші засоби захисту органів дихання і по заздалегідь відомому маршруту евакуювались із приміщення школи на майданчик перед школою. Евакуація учнів, вчителів, техперсоналу пройшла за 3 хв. чітко і організовано.

З величезним інтересом учнями школи було сприйняте об’єктове тренування, в ході якого постійний склад формувань ЦЗ демонстрував свою готовність до дій у надзвичайних ситуаціях. Багато нового пізнали учні на виховних бесідах за темами: «Пожежна безпека», та «Вогонь – друг, вогонь – ворог», де учні поглибили і закріпили уявлення про користь і шкоду від вогню, зробили висновок, що у більшості випадків причинами виникнення пожеж є конкретні люди, їх легковажність, нехтування правилами пожежної безпеки, недбалість і неуважність при користуванні електропобутовими приладами і вогнем.

Психолог школи ознайомила учнів з психологічними аспектами поведінки в місцях масового скупчення людей, провела бесіду «Психологія натовпу», вчила учнів керувати своєю поведінкою і вибиратися із натовпу. Учні зрозуміли, щоб не загинути у натовпі, краще правило – не потрапляти в нього або обминати його, не йти проти натовпу. Головне завдання в натовпі – не впасти. Глущенко О.В., медична сестра, з учнями 5-10 класів провела практичне заняття, де діти навчилися надавати само- і взаємодопомогу в разі кровотечі, опіків, переломів, вчилися прийомам і правилам накладання пов’язок. Бібліотекар школи організувала виставку літератури по даній тематиці. Всі заходи проходили з переглядом відеоматеріалів, що висвітлюють питання з надзвичайних ситуацій.

Показовий «День ЦЗ» був проведений на достатньому організаційно-методичному рівні. Успіх його великою мірою залежав від його завчасної підготовки, чіткого керівництва, підбору заходів та правильного визначення складу учасників. В ході його проведення педагоги обмінялися досвідом в організації навчальної роботи з питань безпеки життєдіяльності, а школярі отримали багато корисної інформації та закріпили її на практиці.

Залиште коментар