Депутати таки ухвалили звернення стосовно недовіри до керівництва Держгеокадастру Черкащини

Депутати таки ухвалили звернення стосовно недовіри до керівництва Держгеокадастру Черкащини

Звернення щодо недовіри до керівництва Держгеокадастру в Черкаській області ухвалили депутати Черкаської обласної ради. Його підтримали 53 депутати.

Про це повідомляє власний кореспондент сайту «ПроГоловне».

Текст звернення адресовано до Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Генерального прокурора України Луценка Ю.В. та  в.о. голови Держгеокадастру Колотіліна О.К.

Причиною для ухвалення такого рішення за словами депутатів стало те, що в Черкаській області почастішали випадки незаконної передачі земель в оренду з порушенням інтересів орендарів земельних ділянок. Зокрема, рішення щодо відведення земельних ділянок громадянам, які не є жителями районів. В той же час серед жителів районів є значна кількість громадян, які через такі незаконні дії не можуть використати своє право на отримання земельних ділянок, передбачене законодавством.

Тож головними вимогани, зазначеними у зверненні щодо недовіри до керівництва Держгеокадастру в Черкаській області є:

– проведення комплексної перевірки діяльності керівництва Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області ;

–  скасування розпорядчих документів щодо надання земельних ділянок, що були надані з порушенням чинного законодавства України;

– звільнення із займаної  посади начальника Головного управління Держгеокадастру  у Черкаській області Залоги О.В. та вжиття заходів щодо притягнення інших винних осіб до відповідальності;

– безумовного дотримання Головним управління Держгеокадастру  у Черкаській області  вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та забезпечення завчасного повідомлення суб’єктів подання заяв щодо  їх розгляду;

– проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення  області, зокрема земельних ділянок, щодо яких відсутні договори оренди  або строк дії яких закінчився, та забезпечення оприлюднення відповідної інформації у встановленому порядку.

 «Я сьогодні виступаю з трибуни в підтримку тих людей, які все життя «прогорбилися» на українській землі: в підтримку аграріїв, воїнів АТО і соціальної сфери. Я за тих людей, які виражають недовіру пухлині в серці Україні – геокадастру в Черкаській області в особі Залоги Ольги Володимирівни. Я звертаюся до правоохоронних органів не розслідувати законні дії черкаських аграріїв, які сплачують податки, а розслідувати незаконні дії Залоги Ольги Володимирівни, яка створила корупційні схеми в геокадастрі й ними користується. Я думаю, що тільки сліпий і глухий не знає, скільки вартує передача права оренди державної землі в управління будь-якому сільському господарстві чи людині. Ось заява в якій написано, що людина з Львівської області отримала 2 га землі в селі Виноград Лисянського району. А її там не отримали 58,8 га землі учасники АТО і соціальна сфера. Завдяки таким як Ольга Володимирівна гинуть люди, які сьогодні охороняють незалежність України», – йдеться в промові представника аграріїв.

Також було внесено пропозицію звільнити всіх керівників Держгеокадастру в Черкаській області. Таке рішення депутати не підтримали.

Нагадаємо, на попередній позачерговій сесії обласної ради розглядалося питання про направлення до керівництва держави звернення звільнити із займаних посад начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольгу Залогу та начальника відділу Держгеокадастру у Маньківському районі Черкаської області Віктора Гончара. Однак це питання не набрало необхідну кількість голосів.

Сьогодні напередодні засідання сесії Черкаської обласної ради під стіни облради приїхали селяни, фермери з різних районів області, долучилися представники політичних сил, щоб висловити недовіру та з вимогою звільнити з займаних посад керівників Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області.

Залиште коментар