Державі повернуто 10 ділянок на березі Дніпра

Державі повернуто 10 ділянок на березі Дніпра

Прокуратурою Черкащини продовжено послідовні дії щодо захисту державних інтересів в частині збереження земель водного фонду та дотримання прав громадян на вільний доступ до водойм.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Черкаської області.

Так, Черкаським районним судом задоволено чергові позови прокуратури області щодо скасування державної реєстрації права приватної власності на 10 земельних ділянок водного фонду вартістю майже 3,7 млн. грн.

Нагадаємо, що прокуратурою області скеровано до суду низку позовів про визнання незаконним та скасування рішення Свидівоцької сільської ради Черкаського району, яким безоплатно громадянам передано у власність для ведення індивідуального дачного будівництва земельні ділянки водного фонду, розташовані на березі р. Дніпро. Попередньо ці землі віднесено до земель рекреаційного призначення з грубим порушенням порядку, встановленого земельним законодавством.

Оскільки протиправна зміна цільового призначення спірних земель та їх подальша забудова унеможливлює раціональне використання, охорону та розпорядження ними як землями водного фонду, що порушує інтереси держави в цій сфері, на їх захист до суду звернулася прокуратура.

Упродовж поточного року за судами вже задоволено 20 позовів прокурорів з вимогами щодо скасування неправомірно набутих громадянами прав приватної власності на землі водного фонду загальною вартістю близько 7,5 млн. грн.

Залиште коментар