Держбюджет-2024 є бюджетом запозичень, – Юлія Тимошенко

Держбюджет-2024 є бюджетом запозичень, – Юлія Тимошенко

Державний бюджет України на 2024 рік є бюджетом запозичень, і це наслідок руйнівної фінансової політики влади щодо реального сектору економіки. Виправляти ситуацію треба негайно, а для цього влада має підтримувати підприємців задля забезпечення надходжень до державного бюджету.

 

Про це Юлія Тимошенко заявила у своєму виступі у Верховній Раді під час презентації урядом проєкту  Державного бюджету на наступний рік.

Лідерка «Батьківщини» занепокоєння тим, що Держбюджет-2024 рік є фактично бюджетом запозичень, адже запозичення перевищують доходи в державну казну.

«Це бюджет, якого в країні ніколи в житті, незважаючи навіть на війну, не повинно би бути. Це бюджет, в якому запозичення перевищують доходи бюджету. Ви розумієте, що це таке? Це означає, що бюджет живе на запозичення, і не тільки тому, що у нас війна, а тому що це наслідок абсолютно руйнівної економічної політики», – наголосила двічі прем’єр-міністр України.

Юлія Тимошенко пояснила, що нинішня економічна політика влади унеможливлює нормальну роботу виробників, промисловців, підприємців, аграріїв, що, як наслідок, негативно впливає на надходження до бюджету. Вона обурена репресіями щодо бізнесу та відсутністю нормального кредитування: «Заморожені повернення податку на додану вартість. Усе на корупційній основі, не платиш відкати – не розморожують повернення ПДВ».

Лідерка «Батьківщини» стурбована тим, що незграбна економічна політика уряду гальмує розвиток країни, а водночас на обслуговування боргів в цьому році потрібно понад трильйон гривень.

«Скажіть, будь ласка, як можуть виживати аграрії, якщо в бюджеті немає ні копійки грошей для того, щоб викупити в державний резерв зерно  хоча  б 5, а краще 10 мільйонів тонн, і дати в реальну економіку емісію, а не на соціальні видатки. Безглузда, бездарна економічна політика, яка призвела сьогодні до того, що виплатити в цьому році боргів і на обслуговування боргу нам потрібно 1 трильйон 28 мільйонів. Де реструктуризація боргу, де реальна робота для того, щоб розвантажити бюджет? Я ніколи не бачила такого непрофесійного підходу. Жалюгідна, нікчемна соціальна політика і зменшення видатків на оборону, на ветеранів, на військових», – заявила  Юлія Тимошенко.

Лідерка фракції також висловила незадоволення тим, що питання головного фінансового документа України на наступний рік обговорюється в напівпорожній сесійній залі та за відсутності урядовців в урядовій ложі, як це буває зазвичай.

Залиште коментар