Десятиріччя оновлення чудотворної ікони відзначили в Умані

Десятиріччя оновлення чудотворної ікони відзначили в Умані

В Уманському краєзнавчому музеї відзначили ювілей з початку оновлення чудотворної ікони «Жених Церкви» або «Спас в темниці». Десять років тому стара антикварна ікона, що зберігалась у фондах музею, замироточила. З того часу вона набула широкої слави як чудотворна.

Про це пише 04744.info.

 

У 2008 році старовинна ікона дивним чином почала видозмінюватися. Без стороннього втручання і реставрації зникла корозія металу, оновився лак та фарби.

Ікона «Жених Церкви» входить у топ «12 чудотворних ікон України». Ця ікона є унікальною, адже до цього часу жодна металева ікона у світі не оновлювалась у музеї.

Нагадаємо, що раніше за підтримки народного депутата України Антона Яценка відбулося паломництво ікони «Спас в темниці» по Уманському, Христинівському, Монастирищенському районах, а також селах Вишнопіль та Легедзине Тальнівського району. Жителі понад 80 населених пунктів отримали можливість побачити та помолитися святині.

Зараз ікона представлена у постійній експозиції та відкрита для відвідувачів. Побачити її можна щоденно (окрім понеділка) з 9 до 17 години у приміщенні Уманського краєзнавчого музею (вул. Незалежності, 31).

До ювілею мироточіння «Жениха Церкви» історик та краєзнавець Ірина Минова з Умані опублікувала на своїй сторінці у соцмережі Facebook десять фактів про цю чудотворну ікону.

Залиште коментар