Дев’ять черкаських підприємців пояснили зарплату нижче “мінімалки” відсутністю обсягів робіт

Дев’ять черкаських підприємців пояснили зарплату нижче “мінімалки” відсутністю обсягів робіт

Нещодавно в департаменті соціальної політики відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. На нього запросили тих суб’єктів господарської діяльності, у яких, згідно звітності єдиного соціального внеску, заробітна плата є нижчою від встановленого законодавством мінімального рівня.
Повідомляє прес-служба Черкаської міської ради.
На останнє засідання робочої групи офіційно запросили 14 суб’єктів господарювання. Із них заслухали 9 представників підприємств, а саме: ТОВ «Мавс», ТОВ «Сідвін», ТОВ «Ріал 2017», ПВКФ «Чанталь», ФОП Рева Людмила Петрівна, ФОП Христинко Оксана Вікторівна, ФОП Черевко Ніна Олегівна, ФОП Шевченко Ігор Юрійович, ФОП Фєдін Валерій Олександрович. Недотримання встановленого законодавством мінімального рівня заробітної плати на цих підприємствах сталося через переведення працівників на неповний робочий день (тиждень) у зв’язку з відсутністю обсягів робіт.
За даними Державної податкової інспекції у м. Черкасах, з початку 2017 року було створено 7 297 нових робочих місць, із них у вересні – 985.
Загалом легалізовано доходу на суму 405 тис. грн. Із них до бюджету було сплачено 72,9 тис. грн податку на доходи з фізичних осіб на суму. ФОПами – легалізовано доходу на суму – 155,9 тис. грн, додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб на суму склали 28,1 тис. гривень.
На сьогодні виплата нелегальної заробітної плати «у конвертах» все більше набуває характеру соціального явища, вкрай загрозливого для економіки держави, оскільки призводить до приховування від оподаткування значних сум нелегально виплаченої заробітної плати, зменшує надходження страхових внесків до Пенсійного фонду України, обмежує можливості пенсіонерів реалізовувати своє право на гідні пенсії.
Відповідальність юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за порушення законодавства про працю передбачена від мінімального розміру заробітної плати до стократного розміру мінімальної заробітної плати (3200 грн. – 320000 грн.).
Для довідки:
Одним із основних завдань робочої групи є сприяння діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо забезпечення легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, направлених на наповнення міського бюджету.
Департамент здійснює організаційне забезпечення засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, які проводяться не рідше одного разу на місяць.
На засідання робочої групи запрошуються суб’єкти господарської діяльності, у яких згідно звітності по єдиному соціальному внеску заробітна плата є нижчою від встановленого законодавством мінімального рівня.
Члени комісії надають консультації та роз’яснення щодо норм законодавства про оплату праці та зобов’язують представників бізнесу спрямовувати вивільнені кошти, за рахунок зменшення розміру єдиного соціального внеску на підвищення заробітних плат найманим працівникам.

Прочитайте ще:

Залиште коментар