Дії керівників одного з підрозділів агрохолдингу МХП збурили громаду села Яблунів, що на Черкащині

Дії керівників одного з підрозділів агрохолдингу МХП збурили громаду села Яблунів, що на Черкащині

Як у директора ТОВ «НВФ «Урожай» Олександра Воскобойніка слова з ділами розійшлися

Жителі села Яблунів Канівського району Черкаської області поскаржились до ЗМІ, що їх громада зіштовхнулася з проблемами при об’єднанні в ОТГ. Майже всі жителі села, підтримують об’єднання з Каневом, оскільки вважають, що це створить більше можливостей для розвитку громади. Однак Яблунівці пожалілися, що на перешкоді здійснення планів села стала позиція керівництва місцевого агропідприємства «Урожай», яке входить до структура агрохолдинга «Миронівський Хлібопродукт». Селяни стверджують, що менеджмент компанії блокує процес децентралізації в селі. Для того щоб розібратися у ситуації Agronews звернулося за роз’ясненнями до сільського голови Яблунева Віктора Огородніка, який розповів про причини конфлікту, які збурили місцеву громаду.

viktor-ogorodnik

Сільський голова с. Яблунева Віктор Огороднік

– Віктор Володимирович, розкажіть як і чому село вирішило об’єднатися з Каневом?

У нашому селі 90% жителів висловилась на громадських обговореннях, щоб об’єднатися з громадою міста Канева, оскільки у нас одна межа і відділяє нас лише 10 кілометрів.

Ми провели сесію сільської ради, яка затвердила відповідне рішення. Його передали до Канева. Канів погодився, вони також провели сесію. Прийняли рішення про добровільне об’єднання цих громад. Потім провели ще по одній сесії, затвердили сам проект, тобто оговорили в ньому, на яких умовах ми будемо об’єднуватися. Потім ці рішення передали до Черкаської обласної державної адміністрації для отримання висновку. Чи можливо взагалі згідно з законодавством таке об’єднання.

Через тиждень нам прийшла відповідь, що юридичний відділ ОДА розглянув наші подані документи і прийшов до висновку, що об’єднання можливе, і дає рішення, підписане головою Черкаської обласної державної адміністрації Юрієм Ткаченком, який дав позитивний висновок на об’єднання цих двох громад.

– Тобто спочатку процес об’єднання йшов без проблем?

Так, але після цього нам потрібно було провести ще одну сесію, третю, і нам, і Канівській міській раді, яка б затвердила рішення, і вже це рішення означало б перехід до завершальної стадії об’єднання.

Але ми зібрали сесію сільради, це було минулої суботи, щоб це питання обговорити. І, оскільки у нас депутатами сільської ради є працівники МХП, фірми «Урожай», наукового підрозділу, який у нас працює в районі, в тому числі, орендує в нашому селі майже 1 тисячу гектарів землі.

Ці депутати, які у нас голосували за об’єднання, раптово проголосували проти цього об’єднання.

Почалися дискусії, чого це так відбулося, люди обурені, що ми вже пройшли 90% шляху до об’єднання, а депутати раптово відмовляються приймати рішення.

На цю сесію в суботу приїхав голова Канівської РДА Дмитро Шелест, голова Канівської міської ради Олег Лактіонов, депутат Черкаської обласної ради від «Урожаю» Володимир Братаніч, міській канівській голова Ігор Ренькас.

Також у сільраді зібрався майже весь актив села, близько 50 осіб. На зустрічі практично з уст керівників району пролунало те, що вони, наче, і підтримують об’єднання, але формат такий їх чомусь не влаштовує.

– Отже, в результаті кінцеве рішення так і не було прийняте?

Саме так. Після цього мені також почали надходити дзвінки, почали проводити бесіду деякі представники «Урожаю», що, мовляв, це об’єднання з Каневом вам не треба.

Я сказав, що я не можу відмінити рішення, яке прийняла вся громада села, і яке вже затверджене на рівні області.

– Як ситуація розвивалася далі?

У підсумку позавчора роздали по всьому селу запрошення, що сьогодні, у п’ятницю, 10 серпня о п’ятій годині вечора керівництво агрохолдингу «Урожай» хоче зібрати жителів села для обговорення якогось питання. Порядок денний не вказаний, сільську раду про це не повідомляли, мене туди не запрошували.

З неофіційних джерел є інформація, що вони хочуть якимсь чином вмовити людей відмовитись від цього об’єднання. Але я не знаю, чим це закінчиться, бо в нас люди налаштовані досить агресивно проти того, щоб хтось нам диктував умови, куди нам приєднуватись.

– Ви сказали, що районна влада загалом не проти процесу децентралізації у вашому селі, але на інших умовах. Чи відомо на яких саме?

Районна влада запропонувала інше об’єднання. Вони казали, що Канівська громада велика, що вони просто обдеруть, заберуть школу у села. Нам неофіційно пропонують об’єднатися з іншим селом.

– Чому на ваш поглядагропідприємство, яке ви назвали, виступає проти об’єднання вашого села з Каневом?

Тут є фінансова проблема, що ми всі розуміємо, що на території села знаходяться два об’єкти Миронівського хлібопродукту – це інкубатор і комплекс по відгодівлі птиці. Вони зараз виділяють деяку соціальну допомогу селу.

Але ж вони, напевно, розуміють, що Канівська громада набагато сильніша і вона давно виступає і за екологію, і за забор води питної з артезіанських свердловин, і за контроль викидів у повітря. Якщо ми об’єднаємося, напевно, будуть розглядатися і зміни податків і вкладень в соціальну сферу від Миронівського хлібопродукту. Я думаю, що це питання просто їм не вигідно з фінансової точки зору.

– Ви сказали, що вам почали надходити телефонні дзвінки. Вам погрожували?

– Мені фактично погрожували, до мене приїжджали люди, це і начальник служби безпеки «Урожаю», він працював раніше начальником міліції Канівського району. Він декілька разів до мене приїжджав, при особистому спілкуванні настирливо в ультимативній формі пропонував мені скасувати це рішення. Я відмовився, сказав, що я не можу відмінити, тому що це не в моїх силах.

– Тобто на сьогодні рішення щодо об’єднання громади вашого села з общиною Канева зависло в повітрі? Чи є у вас план знову повернутися до питання об’єднання з ОТГ Канева?

– Поки що таких планів нема. Минулої суботи сесія сільради не відбулася і зараз вони (представники «Урожаю» – ред.) вже через декілька днів скликають селян на ці збори. На даний момент ситуація виглядає так.

Джерело

PostSkriptum

Коментар від НВ: У січні нинішнього року керівництво агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» призначило нового директора ТОВ «НВФ «Урожай» – ним став Олександр Воскобойнік. (Procherk.info, січень, 2018 р.)

З приводу власного бачення подальшого розвитку підприємства «Урожай» Олександр Воскобойнік пояснив, що намагатиметься зробити все, щоб підприємство запрацювало більш ефективно і злагоджено.

– Жодного механізму, який працює в «Урожаї» і дає результати, зруйновано не буде. Відповідно «зелене світло» матимуть ті проекти і зміни, які гарантуватимуть ефективний розвиток підприємства, – прокоментував Олександр Анатолійович. – Акцент робитиму на поліпшенні відносин з громадами, адже бізнес має в першу чергу сприяти розвитку і надавати підтримку соціальній сфері на місцях. Взаємовигідна співпраця бізнесу та громади – це гарантія розвитку сільських територій, що надзвичайно важливо для села сьогодні, завтра і в майбутньому (виділено ред. НВ).

Залиште коментар