Для черкаських атовців закуплено 27 квартир

Для черкаських атовців закуплено 27 квартир

Про соціальний захист учасників АТО та надання допомоги їм центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді говорили нещодавно під час засідання Центру допомоги учасникам антитерористичної операції, інформують в Департаменті соціального захисту населення ОДА.

У 2017 році 34 сім’ям учасників АТО з числа інвалідів I-II групи та сім’ям загиблих військовослужбовців, які були взяті на облік для поліпшення житлових умов, виплачена грошова компенсація для придбання житла. Загальна сума становить 31,8 млн грн. На сьогодні закуплено 27 квартир.

Станом на 01.03.2018 до регіонального управління «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництва» подали заяви для отримання  пільгового кредиту для придбання житла 149 учасників АТО.У поточному році з обласного та місцевих бюджетів виділено 13,3 млн грн. За час дії програми 22 сім’ї учасників АТО отримали кредити та придбали власне житло.

За рахунок коштів обласного бюджету, в рамках обласної комплексної програми «Турбота» протягом 2018 року надано матеріальну допомогу  643 учасникам АТО на загальну суму 321,5 тис. грн та 189 членам сімей на суму 56,7 тис. грн.

Одноразову матеріальну допомогу у розмірі 50 тис. грн заплановано виплатити 4 сім’ям загиблих.

Наприкінці минулого року рішенням обласної ради затверджений Порядок визнання бійцями-добровольцями осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України. Крім того, з 1 січня 2018 року в області діє нова обласна комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, родин Героїв Небесної Сотні, постраждалих під час Революції Гідності та бійців – добровольців на 2018-2022 роки, куди врахована матеріальна допомога бійцям-добровольцям, матеріальна допомога на оздоровлення, можливість лікування у госпіталі.

Довідково. Станом на 1 березня 2018 року у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває на обліку 8 906 учасників антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій та 442 особи, які мають статус інваліда війни. Статус члена сім’ї загиблого встановлено 269 особам за 124-ма загиблими військовослужбовцями під час проведення антитерористичної операції. Цим категоріям осіб надаються пільги гарантовані державою.

Залиште коментар