До Дня родини в Долині Троянд зібралися батьки і діти

До Дня родини в Долині Троянд зібралися батьки і діти

Фестиваль для дітей та батьків «Всі разом – за сім’ю», який 8 липня відбувся в Долині Троянд, зібрав понад 1,5 тис гостей. Для маленьких черкащан організували різноманітні квест-ігри, змагання, лотареї, виступи клоунів та акробатів, фотозони, виступи відомих виконавців, а також катання на байдарках. Влаштував усе Черкаський обласний комітет «Руху Реформації» за участі християнських церков міста.

На майданчику поблизу Дніпра по обіді  розташувалися різноманітні локації для дітей. На центральному вході в Долину Троянд — арка з написом «Країна здоров`я». Поруч  — палатка з реєстрацією. Двоє волонтерок чіпляють до футболок дітлахів наліпки з іменами і роздають номерки, кажуть, що вони будуть брати участь у розіграші лотареї наприкінці свята.

Дітей з батьками запрошують безкоштовно пострибати на батуті. Зібралася невелика черга охочих. На батут пускають по двоє. Неподалік — кілька пластикових мисок з мильною водою. Двоє хлопчаків бовтаються в них  пластиковими вибивачками і махають в повітрі, намагаючись запустити великі мильні бульбашки.

Поруч ятка з ласощами та солодкими напоями, чаєм та кавою. З іншого боку майданчика заїжджає велика червона машина. Хтось із дітей голосно вигукує «пожежники!» і біжить до автомобіля. Пожежна машина зупиняється, і з кабіни виходять чоловіки у формі, розмотують довгий м’який шланг і пускають воду на галявину. Під тиском вода ллється фонтаном, найменші діти стрибають на мокрій траві і  голосно лящать. Хлопчик у самих шортах просить потримати шланг, його мама одразу фотографує дитину на телефон.

Поблизу — столик з фарбами. Дівчина розмальовує обличчя хлопчика. Наводить яскраві лінії пензликом. До столика підходять четверо дівчаток з довгим волоссям. Одна з них пояснює, якого метелика їй намалюють.

Поблизу високих дерев розмістили мотузкові перешкоди, які діти намагаються подолати під керівництвом досвідчених інструкторів. Проте найбільше дітей зібралося біля центральних ялинок майданчика. Тут розмістився дитячий християнський клуб «Авана». Він влаштував хлопчакам та дівчаткам цікаві спортивні змагання, переможцям яких діставалися солодощі.

На самому  березі Дніпра зібралися люди біля байдарок. Поруч  – інструктори в білих футболках з наліпками «Всі разом – за сім’ю». Один з них показує дитині в червоному рятівному жилеті, як правильно гребти веслами. Інший інструктор вдягає жилети на маму з  сином і допомагає сісти в байдарку. Кожному дає по веслу і, відштовхнувши човен від берега, вмощується позаду родини. Трохи далі від води — намет з книжками про здорове харчування, стосунки між батьками та дітьми, розмальовками для дітей.

В цей час зі сцени лунає голосна музика, ведучі запрошують гостей до участі в інтерактиві. Невдовзі запрошують на сцену родини учасників АТО, вручають подарунки. Сім’я з малою дитиною у візочку фотографується біля напису «Всі разом — за сім’ю». Діти шкільного віку збираються біля сцени і підспівують християнському реперу Славку Святинчуку.  Виконавець закликає глядачів  жити без шкідливих звичок, цінувати  дружбу, родину і любити ближнього. Наступного співака оголошують як переможця проекту «Голос країни». Він виконує відомі хіти, глядачі підспівують.  Надвечір всіх гостей свята гукають до сцени, оголошують початок розіграшу, починають крутити барабан і по черзі називають виграшні номери. Переможцям вручають пакунки із солодощами від спонсорів та абонементи у фітнес-студію. Наприкінці заходу на сцену запрошують пасторів і священиків. Кілька з них оголошують молитву за міцні сім`ї  та здорові стосунки в родині. Священик УППЦ Андрій  Шиманович  у своєму вітальному слові наголосив на тому, що ще з часів апостольської  Церкви саме християнські родини, домашні церкви були первинними ланками розповсюдження і укріплення віри Христової, що дозволяє сподіватись на те, що яскравий образ міцних християнських родин і в наш час стане запорукою поступової християнізації суспільства.

“Мета заходу полягала не тільки в тому, щоб дати можливість жителям Черкас та їхнім родинам приємно провести час, але й у тому, щоб публічно утвердити принципову важливість збереження в Україні традиційних сімейних цінностей у контексті активного насадження чужої для нашої держави гендерної ідеології”, – зауважив священик.

 

Координатор Черкаського обласного комітету «Руху Реформації» Валерій Бєляєв, підсумовуючи подію,  наголосив на важливій місії цьогорічного фестивалю сім’ї в Черкасах — привернути увагу до традиційної  родини і створити атмосферу відпочинку для батьків та їхніх дітей.

“Сьогоднішнім святом ми проголошуємо своєрідний маніфест біблійним принципам існування сім`ї на противагу численним розлученням, неповним сім’ям та сирітству, — наголосив Валерій Бєляєв. — Ми намагалися створити стилізований майданчик для всієї родини, де кожен міг знайти собі місце для відпочинку. Безкоштовні розваги для дітей та подарунки стали можливими завдяки підтримці спонсорів та на пожертви численних церков міста, а також завдяки допомозі великої кількості волонтерів, які також розділяють збереження традиційних сімейних цінностей”.

Залиште коментар