До реальної міри покарання на Черкащині засуджено 3 хабарників

До реальної міри покарання на Черкащині засуджено 3 хабарників

Напередоні професійного свята прокуратура області прозвітувала про результати своєї роботи. Зокрема, про боротьбу з корупцією. Як інформує прес-служба відомства, правоохоронними органами спільно з прокуратурою області  значно активізовано викриття корупційних кримінальних правопорушень.  Вже за 10 місяців поточного року таких правопорушень викрито вдвічі більше, ніж минулого року.
За результатами розслідування до суду з обвинувальним актом скеровано 80 кримінальних провадження про корупційні діяння стосовно 63 осіб, і це майже втричі краще у порівнянні з  минулорічними показниками.
Серед них:
– 2 посадовці Черкасирибоохорони, які вимагали та одержали неправомірну вигоду в розмірі 5 тис. дол. США за повернення знарядь лову, непритягнення осіб до адміністративної відповідальності, та у подальшому забезпечення безперешкодного вилову останніми риби;
– 9 членів організованих груп, які здійснювали протиправну діяльність у бюджетній та земельних сферах. Сума заподіяних збитків майже 7 млн. грн., з яких 5,6 млн. грн. відшкодовано, накладено арешт на майно на суму 566 тис. грн.; пред’явлено цивільний позов на суму 885 тис. грн.;
– начальник районного відділу державної виконавчої служби, сума неправомірної вигоди 30 тис. грн.;
– начальник районного відділу державної виконавчої служби, сума неправомірної вигоди 30 тис. грн.;
– голова ЛКК КЗ «Городищенське районне територіальне медичне об’єднання», сума неправомірної вигоди 35 тис. грн.;
– керівник КП «Аеропорт Черкаси», сума неправомірної вигоди 50 тис. грн.
До реальної міри покарання засуджено 3 хабарників:
– адвоката, який схиляв одного із своїх клієнтів дати неправомірну вигоду судді одного з районних судів та одержав грошові кошти в розмірі 6,2 тис. грн., засуджено до 4 років 2 місяців позбавлення волі з конфіскацією всього майна;
– заступника директора ЧФ Центру ДЗК – начальника управління ДЗК, який прийняв від фізичної особи обіцянку про одержання неправомірної вигоди в сумі 34,3 тис. грн. за вирішення питань про оформлення земельної ділянки та підбурив до надання неправомірної вигоди в.о. начальника ГУ Держгеокадастру в Черкаській області на суму 1,2 млн. грн., засуджено до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна;
– завідувача сектору містобудування та архітектури районної державної адміністрації, який отримав від фізичної особи неправомірну вигоду в сумі 15 тис. грн. за видачу містобудівних умов та обмежень на земельну ділянку, засуджено за ч. 3 ст. 368 КК України до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади на 3 роки з конфіскацією майна.
Для виявлення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень активно використовувалася система електронного декларування.
До ЄРДР внесено відомості в 60 кримінальних провадженнях за ст. 366-1 КК України. 8 обвинувальних актів скеровано до суду. Складено 58 адміністративних протоколів, до відповідальності притягнуто 29 осіб.
Загалом упродовж поточного року органами поліції до суду скеровано 146 протоколів. До відповідальності притягнуто 62 особи, серед яких суддя, депутати місцевих рад, працівник фіскальної служби, ДБК в області та інші посадовці.
Так, до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу розміром 850 грн. притягнуто суддю Жашківського районного суду Черкаської області, який несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (всього 5 рішень у державі).

Прочитайте ще:

Залиште коментар