До зливної каналізації у Черкасах незаконно врізалось якесь із підприємств і скидає у Дніпро свої відходи

На порозі екологічної катастрофи. У передмісті Черкас місцеві жителі виявили справжню річку з нечистот, яка тече прямісінько у Дніпро. Що там, люди навіть бояться уявити – адже навіть за мінусової температури ці стоки не замерзають а навколо стоїть нестерпний сморід.

Про це йдеться в сюжеті “Подробностей

Цей бурхливий потік з нечистот Сергій Дорофєєв зняв тиждень тому. Зі старої зливної труби води тече прямо у Дніпро. Інколи – активно, інколи – поволі. Ці викиди місцеві жителі помітили півтора року тому і за цей час стоки вимили на узбережжі справжній каньйон.

“Вы сами ощущаете, какой здесь стоит запах – это зима, а летом здесь дышать невозможно. Рыба исчезла совсем, в прошлом 2017 году – рыбы не было вообще на этой территории”, – скаржиться Сергій Дорофєєв, мешканець Черкас.

Окрім нестерпного смороду та маслянистої плівки весь берег вкритий невідомою субстанцією жовтого кольору.

“- Липнет, конечно, липнет, ребята … сапогом вступить и … могу показать, а на улице “минус 10″ – мороз”.

Цією жирною речовиною вкритий і сусідній пляж, і навіть територія причалу. Місцеві кажуть, вода з каналізації текла і раніше – це були стоки після дощів та танення снігу… але ці нечистоти більше схожі на викиди підприємства.

До цього мальовничого узбережжя майже в притул підходить так звана черкаська промислова зона. Ще за радянських часів тут працювали безліч комбінатів та заводів. Нині їх територію орендують десятки маленьких фірм і не виключено, що деякі з них підключились напряму до старої ливневої каналізації

На місце викидів люди неодноразово викликали і комунальників, і екологів. Позавчора працівники водоканалу таки відібрали проби – результати просто шокують. Рівень хлоридів, амонію та фосфатів удесятеро перевищує допустимі норми.

“Хлориди ідуть на тому рівні, що для підприємств – це говорить по те, що це чистий каналізаційний стік і тут треба розбиратись”, – говорить Тетяна Проценко, керівник лабораторії “Черкасиводоканал”.

У “Водоканалі” впевнені, до зливної каналізації незаконно врізалось якесь із підприємств і скидає у Дніпро свої відходи. Таким чином бізнесмени намагаються зекономити на виробництві, каже головний інженер.

“Для того щоб підключитися до централізованого каналізаційного колектора – вони отримують у нас технічні умови, роблять проект і потім стають нашими абонентами і платять за користування каналізаційною мережею”, – заявив Сергій Бойко, головний інженер “Черкасиводоканал”.

Про результати своїх досліджень “Водоканал” уже повідомив усі відповідні інстанції. Але допоки ті шукатимуть підприємство-забруднювач, ядучі та вкрай небезпечні стоки і далі потрапляють у Дніпро.

Залиште коментар