Дороговартісне лікування не впливає на призначення субсидії, – Мінсоцполітики

Дороговартісне лікування не впливає на призначення субсидії, – Мінсоцполітики

Дороговартісне лікування на суму понад 50 тис. грн, сплата за навчання чи або купівля квартири, на яку родина довго накопичувала кошти, не стане підставою для відмови у наданні субсидії. Про це на брифінгу повідомив директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.

“Не всі витрати понад 50 тисяч грн враховуються у відповідному критерії. Тобто, якщо було здійснене дороговартісне лікування, або оплачено навчання, абсолютно чітко, що це не є і не може бути критерієм. Мало того. Якщо домогосподарство 10 років років робило накопичення і нарешті купило однокімнатну квартиру і при цьому не має можливості виплачувати комунальні послуги, не маючи іншого житла, таке домогосподарство може звернутися на розгляд відповідного рішення до комісії, яка створена у кожному районі, і місті і за рахунок цього буде прийматися індивідуальне рішення з урахуванням конкретних особливостей конкретної сім’ї”, – зазначив В.Музиченко.

Він також зазначив, що стосовно підстав для відмови у призначенні субсидій, тут потрібно звернути увагу, які критерії на сьогодні визначені чинним законодавством.

“Перш за все це здійснення покупки будь-ким із членів сім’ї на суму, що перевищує 50 тис грн. Підкреслюю, це одноразова покупка. Відповідний критерій враховується при призначенні житлової субсидії… Коли виникає питання, що домогосподарство отримує житлову субсидію і протягом терміну її отримання здійснило відповідну покупку, то на період, до якого призначено субсидію, це не має жодного впливу на можливість її отримання”, – сказав він.

За словами чиновника, таким чином держава з однієї сторони гарантує можливість отримання державної підтримки, але з іншої сторони покладає певні обов’язки на отримувача житлових субсидій. Тобто громадянин зобов’язаний інформувати державу про ті обставини, які впливають на розмір і право отримання субсидій протягом одного місяця з моменту їх настання.

“Це такі обставини, як зміна складу домогосподарства – хтось зареєструвався, хтось виписався, здійснення покупки, зміна соціального статусу, був працюючим громадянином, перейшов на пенсію”, – сказав В.Музиченко.

Про це пише Дзвін.

Залиште коментар