Дощі на Черкащині завадили збирати врожай і надокучатимуть аграріям ще тиждень

Дощі на Черкащині завадили збирати врожай і надокучатимуть аграріям ще тиждень

Уже третю добу погоду Черкащини формують атмосферні фронти, які зумовили в багатьох районах сильні дощі, місцями у супроводі шквалів. Утримується тепла, часом спекотна погода зі стабільно високою відносною вологістю повітря у денні години, що створює неприємне відчуття задухи.

Про це повідомив на своїй сторінці у ФБ  начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.


Лише за ніч 11 липня в регіоні випало від 5 до 34 мм дощу. Як відомо, дощі тривалістю 15-45 хв. і які дають суму опадів до 5 мм, вже істотно впливають на роботу техніки в полі. А дощі тривалістю від 1 до 5 годин із сумою опадів 5-10 мм ускладнюють роботу сільськогосподарської техніки. При більш інтенсивних опадах – збиральні роботи неможливі.


З одного боку, дощі погіршили умови для дозрівання та збору врожаю, а з іншого – сприяли поповненню запасів вологи в грунті, і це добре для пізніх і технічних культур.

Проте, для припинення грунтової засухи на південному сході області їхньої кількості було недостатньо – промокли лише верхні шари грунту.


За агрометеорологічними розрахунками, при ситуації, що склалася, в південних та окремих центральних районах області можливі значні втрати урожаю за рахунок проростання зерна у валках на скошених площах та у колосі на нескошених рослинах, яке розпочинається при сумі опадів 20 мм і більше. Одночасно імовірне погіршення якості зерна – зменшення кількості клейковини, і в кінцевому підсумку погіршення хлібопекарських властивостей зерна.


На жаль, в найближчий тиждень умови для збирання врожаю залишаться малосприятливими, особливо дощів побільшає в період 17-20 липня, коли циклони будуть переміщуватись ближче до нашого регіону. То ж недарма народна мудрість говорить: «Не той врожай, що в полі, а який в коморі».

Залиште коментар