Дощовий рекорд: вихідними у Черкасах випало більше місячної норми опадів

Дощовий рекорд: вихідними у Черкасах випало більше місячної норми опадів

Після тривалої посухи на Черкащину прийшли рекордні дощі. Про це повідомив директор Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

У Черкаській області осінь почала свій наступ. У вихідні середній температурний фон знизився із +20..22º до +15..17º. Циклон, який вийшов із Криму, приніс у наш регіон сильні та дуже сильні дощі.

Із суботи по сьогоднішню ніч найбільше випало у Черкаському та Чигиринському районах: 78 та 86 мм відповідно, що становить 2 вересневі норми. На решті території області кількість опадів становила 27-50 мм або 58-120% місячної норми.
Так, лише за день неділі у Черкасах випало 50,4 мм дощу або 116% місячної норми. Це є стихійним явищем погоди. У Черкасах найбільша кількість дощу за добу у вересні була зафіксована у 1989 році і становила 50,8 мм. Тобто вчора був майже повторений абсолютний рекорд.

А у м. Чигирин 9 вересня було встановлено новий рекорд максимальної кількості опадів за добу – 69,8 мм проти 52 мм (вересень 1929 р.).

Такий характер погоди у вересні не повинен дивувати черкащан. Для першого місяця осені характерний початок перебудови атмосферних процесів з теплих на холодні, тому погода стає більш нестійкою, з частими вторгненнями холоду.

Очікувані дощі припинили ґрунтову засуху на всій території області, покращилися умови для проведення осінньої сівби. Разом з цим, показник горимості у лісах знизився до 1 класу.

За прогнозом, на початку нового тижня Кримський циклон буде заповнюватися над Вінницею-Кишиневом. Тому дощі на Черкащині із середи припиняться. Друга половина робочого тижня буде під впливом антициклонів, денна температура зросте із +19..21º до +23..25º, нічна, навпаки – знизиться із +14..16º до +10..12º. У наступні вихідні, під впливом циклону з Північної Атлантики, похолодає на 3-5º, можливі невеликі дощі.

Прочитайте ще:

Залиште коментар