Достовірність голосування за петицію про відставку Бондаренка дуже сумнівна

Достовірність голосування за петицію про відставку Бондаренка дуже сумнівна

Цукерберг, Куропаткин, Рубенштейн, а також Адольф, Гоша та Єнотик, – всіх цих та багато інших “осіб” з яскравими черкаськими іменами та прізвищами об’єднує прагнення до відставки міського голови. Загалом же кілька десятків “штучних” респондентів з інтервалом у кілька хвилин залишили свої підписи під петицією про відставку Бондаренка, інформує “Інфоміст”.

18 серпня на сайті Черкаської міської ради була зареєстрована петиція “Про дострокове припинення повноважень міського голови Бондаренка А. В. шляхом висловлення недовіри депутатським корпусом міста Черкаси”. Автором петиції є Григорій Вергай. Чоловік з таким профілем у соцмережі “Фейсбук” неодноразово виступав із критикою на адресу міського голови.

У підсумку 8 вересня петиція набрала необхідну для розгляду кількість підписів: наразі за неї проголосували 257 “осіб”. При цьому зазначимо, що реальність деяких “підписантів” не може не викликати сумнівів. Зокрема, найбільший пік голосування за петицію був зафіксований 8 вересня: у цей день під нею «підписалися» 62 респонденти.

“Хвиля” пішла після 13-ї години. «Особи» (серед яких, наприклад, павлович вова рубенштейн, марковна наталия цукерберг, аристархович филип крупский, константинович петр ясвоин) голосували з інтервалом у 2-4 хвилини.

Сам міський голова Анатолій Бондаренко, реагуючи на петицію, радить опонентам брати участь у виборах, а не реєструвати петиції.

“Це незаконний спосіб. Може, хтось і хоче моєї відставки: наприклад, ті, які голосували не за Бондаренка, а за Сергія Одарича. Це їхня справа. Але ж, шановні друзі, ідіть на вибори, перемагайте і не петицію голосуйте, а бюлетенями”, – заявив Бондаренко у коментарі кореспонденту сайту “ІнфоМІСТ”.

За словами мера, йому повідомляли, що петицію підписують так звані “боти”.

“Зрозуміло, що там боти. Мені доповідали, що там підписи з різницею у часі у 3-5 хвилин. То прізвища з малої букви, та й взагалі прізвища такі, ну ви ж самі розумієте…” – пояснив він.

Варто зазначити, що про можливу “накрутку” голосів за електронні петиції заявляли і раніше. Проте настільки відверті «ходи» до цього прикладу не траплялися.

У коментарі виданню “ІнфоМІСТ” депутат міськради від “Самопомочі” Микола Фомич заявив, що як ініціатор створення механізму петицій уже думає над його вдосконаленням.

“Можливо, ми будемо вносити не новий проект рішення щодо змін у роботі подання електронних петицій, а змінимо саме технічну реалізацію. Тут слід порадитись із ІТ-спеціалістами. Оскільки трапляються ситуації, коли голосують не жителі Черкаської області. Потрібно шукати механізм, аби цю систему вдосконалити”, – зазначив Фомич.

Що стосується петиції про відставку мера, її мають розглянути депутати на наступній сесії. Чи не збентежать черкаських міських обранців рубенштейни, філіпи та арістарховичі, покажуть результати розгляду петиції в сесійній залі.

Залиште коментар