Драконівські штрафи можуть знищити малий та середній бізнес, – Міняйло

Драконівські штрафи можуть знищити малий та середній бізнес, – Міняйло

Жорсткими та руйнівними назвав депутат Черкаської міськради Валерій Міняйло штрафні санкції, які передбачені постановою Кабміну про зміни у законодавстві щодо повноважень органів місцевого самоврядування. Йдеться про створення додаткового контролюючого органу – фінансової поліції. Згідно з постановою на представників бізнесу можуть накладати суттєве матеріальне покарання. Його розміри і викликали обурення у депутата.

Так, наприклад, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення, виплата зарплати без обліку ЄСВ, інше обійдуться підприємцеві у 96 000,00 грн. ($3 500,00) за кожного працівника. Самозайнята особа, що торгує на базарі і має одного неоформленого працівника, у разі недопуску до перевірки заплатить 12 000,00 $ штрафу і т.д.

Валерій Міняйло наголошує: «Підприємці мають нести матеріальну відповідальність за порушення. Але ж йдеться про колосальні суми! І це в той час, як за крадіжку людина може відбутися штрафом до 850 грн. А до речі, річний обіг коштів деяких малих підприємців становить всього 100 тисяч грн.»

«У всьому світі середній і малий бізнес є рушійною силою економіки. Лише у Черкасах бюджет розвитку становить майже 550 млн. грн. З них близько 410 млн. грн. складають податки підприємців. Фактично за їхні гроші у місті ремонтують дороги, дахи у дитячих садочках та школах, інше. Якщо на них здійснюватиметься такий тиск, виживуть далеко не всі», – застерігає черкаський «батьківщинівець».

Прочитайте ще:

Залиште коментар