Другої підозри меру Черкас не було, – юридичне спростування

Другої підозри меру Черкас не було, – юридичне спростування

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко юридично спростував свою другу підозру від прокуратури. Про це він написав на своїй сторінці у “Фейсбук”.

З 2015 року Черкаська міська рада намагалась стягнути з ПП «Дніпробуд-Центр» на користь міського бюджету заборгованість у вигляді штрафних санкцій за неналежне виконання умов договору оренди земельної ділянки, укладеного з даним підприємством.
Рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій в задоволенні позову Черкаській міській раді було відмовлено. При перегляді даних рішень судів попередніх інстанцій Вищим господарським судом України вони були скасовані у зв’язку з неповним з’ясуванням усіх обставин справи та дану справу направлено на новий судовий розгляд. Під час нового судового розгляду, з усуненням неповноти, яку встановив Вищий господарський суд України та з врахуванням всіх наявних обставин та доказів, було винесено нове рішення про відмову в задоволенні позову. На дане рішення, юридичним департаментом Черкаської міської ради було підготовлено та подано апеляційну скаргу, яка в подальшому була відізвана у зв’язку з тим, що Госодарським судом достовірно встановлено «… оскільки вимоги Черкаської міської ради ґрунтуються на умовах договору, які не є чинними, а тому позовні вимоги з цієї підстави є необґрунтованими.».

За новим обвинуваченням прокурора Черкаської області Овчаренка, оголошено про підозру в тому, що міським головою було відізвано апеляційну скаргу на рішення господарського суду Черкаської області від 23.05.2016, яким було відмовлено в позові Черкаській міській раді, про стягнення заборгованості за договором оренди укладеним з ПП «Дніпробуд-центр» на суму 314065 грн. штрафних санкцій. При цьому прокурор робить висновок, що в зазначеному рішенні суду, ніби-то не було враховано висновки вищого господарського суду, при попередньому перегляді рішень судів у цій справі. Таким чином, для обґрунтування складу злочину за ст. 364 КК України, прокурор Овчаренко, взяв на себе повноваження суду вищої інстанції для перевірки законності цього рішення та пов’язав імовірні збитки громаді міста Черкаси з неможливістю скасування рішення суду першої інстанції. При цьому, судом першої інстанції фактично було встановлено безпідставність позову Черкаської міської ради до ПП «Дніпробуд-Центр».

“Враховуючи вище наведене та проаналізувавши наявні дії, мені незрозуміло та взагалі втрачається логіка в тому, що підлеглі Овчаренка прокурори з травня 2016 року мали змогу звернутися до суду та оскаржити дане рішення в апеляційному порядку в інтересах громади міста, якщо б вони в дійсності вбачали наявність ознак будь-яких порушень та наявність імовірно завданих збитків. Однак, прокурор Овчаренко, одноосібно, безпідставно взяв на себе повноваження суду та наперед вирішив питання про скасування рішення суду першої інстанції, яке з 05.07.2016 року набрало законної сили, цим самим перейнявши на себе функції Апеляційної інстанції та Верховного суду України”, – відзначив Анатолій Бондаренко.

Залиште коментар