Дві жінки із Черкащини відсвяткували сотий день народження

Дві жінки із Черкащини відсвяткували сотий день народження

Цього тижня дві жительки Черкаської області відзначали сторіччя – на Золотоніщині та на Школянщині. Про це інформують на сайті “Новини Черкас“.

Так, довгожителька Марія Еркенова із села Благодатне, що в Золотоніському районі, днями відзначила сотий день народження. Привітали ювілярку владці району, інформують у Золотоніській РДА.

довгожителька Марія Еркенова із села Благодатне, що в Золотоніському районі, днями відзначила сотий день народження. Привітали ювілярку владці району

Гості вручили довгожительці квіти, грамоту та цінні подарунки. Привітати бабусю прийшов місцевий вокальний колектив «Горлиця» сільського Будинку культури.

Марія Григорівна народилась у багатодітній сім’ї. Початкова школа незакінчена, оскільки рано втратила матір і проживала разом із старшим братом. Працювала в колгоспі КСП «Чапаєвське» різноробочою в ланці. Приймала участь у художній самодіяльності. Працювала завідуючою господарством у дитячому садку в місті Ленінграді, де познайомилася з майбутнім чоловіком-льотчиком.

У 1941 році під час воєнних дій Марія повернулася з донькою Евеліною до с. Чапаєвка. Була учасником Великої Вітчизняної Війни. Працювала санітаркою в Чапаєвській амбулаторії, потім – на будівництві дамби через Дніпро, двірником у дитячому садочку. На сьогоднішній день вона має доньку, 4 онуків, 6 правнуків та 2 праправнуків. Перебуває на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома.

22 березня найстарша жителька Шполянської громади Дарія Балоха святкувала 100-річчя від дня народження.

22 березня найстарша жителька Шполянської громади Дарія Балоха святкувала 100-річчя від дня народження

Дарія Яківна не сподівалася, що зустріне такий поважний і сивий ювілей, оскільки ціле життя важко пропрацювала на колгоспній ланці у селі Матусів, сапаючи буряки.

Протягом життя цій мудрій і сильній жінці довелося здолати чимало крутих поворотів долі. Дочекалась із фронту коханого чоловіка, який повернувся інвалідом. Разом виростили 2 дітей, що потому подарували їм 6 онуків.

У рідному селі Матусів, що на Шполянщині, Дарію Балоху й донині пам’ятають та шанують, адже вона завжди була простою і чуйною людиною.

А в народі кажуть: «Живи просто, проживеш років зо сто, а будеш лукавить, так нечистий тебе задавить».

У затишній оселі за родинним столом, який прикрасив святковий торт зібралася вся дружня сім’я, аби привітати найріднішу неньку, бабусю, прабабусю та прапрабабусю .

Завітали з квітами та подарунками до Дарії Яківни й представники з міської ради об’єднаної територіальної громади – спеціаліст із соціальної роботи Валентина Кучерява та голова міської ветеранської організації Микола Торба.

– Ваша любов до своїх дітей, своєї родини, чуйність і повага до людей, до праці, щирість, доброзичливість є зразком до наслідування. Тож, дорога ювілярко, ще раз у Ваш сторічний ювілей прийміть щиросердні слова привітань та побажання міцного здоров’я і родинного затишку!, – такими словами вітали наймудрішу і найстаршу жительку Шполянської громади представники міської влади.

Прочитайте ще:

Залиште коментар