Двоє жителів Катеринопільщини сплатять понад 30 тис гривень за незаконно спиляні акації

Двоє жителів Катеринопільщини сплатять понад 30 тис гривень за незаконно спиляні акації

Завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України, а саме незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, вчинено за попередньою змовою групою осіб.

Про це повідомили в Звенигородській місцевій прокуратурі.

Установлено, що двоє місцевих мешканців за попередньою змовою близько 12 години 09 січня 2018 року, порушуючи встановлений порядок раціонального використання та відновлення лісу, незаконно, без спеціального на те дозволу, маючи прямий умисел, направлений на незаконну порубку дерев, використовуючи дві бензопили в якості засобу для незаконної вирубки лісу, перебуваючи на території Катеринопільського лісництва ДП«Звенигородське лісове господарство», що в адміністративних межах села с. Кобилянка Потоківської сільської ради Катеринопільського району Черкаської області, незаконно, умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій спиляли 32 (тридцять два) дерева породи акація, діаметрами пня від 10 см до 34 см, загальною масою 5,6м3, внаслідок чого, заподіяли істотну шкоду, яка полягає у можливому зсуві ґрунту, затопленні та пошкодженні місцевого рельєфу, державі  на загальну суму 30 249,67 гривень (тридцять тисяч двісті сорок дев’ять гривень шістдесят сім копійок), розрахованої відповідно до «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 665 від 23 липня 2008 року.

Окрім цього, Катеринопільським відділом Звенигородської місцевої прокуратури з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, заявлено цивільний позов на вищезазначену суму та на підставі рішення суду накладено арешт на майно підозрюваних осіб.

22.03.2018 досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні завершено, обвинувальний акт направлено для розгляду по суті до Катеринопільського районного суду Черкаської області.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 246 КК України передбачає покарання у виді  обмеження волі на строк від 2 до 5 років або позбавлення волі на той самий строк.

Прочитайте ще:

Залиште коментар