Директор департаменту фінансів прогнозує Черкасам складний бюджетний рік

Директор департаменту фінансів прогнозує Черкасам складний бюджетний рік

Уже є  проект закону про державний бюджет на 2018 рік, в якому, зокрема, містяться зміни до бюджетного законодавства. Тож, у зв’язку з цим, певні прогнози на наступний рік можуть робити вже і місцеві бюджети.

На цьому наголосила перед початком засідання виконкому, який сьогодні не відбувся через відсутність кворуму, директор департаменту фінансів Черкаської міської ради Наталія Джуган, інформує “Вичерпно”.

Головна фінансистка Черкас анонсувала, що наступний рік буде дуже складним. Вже зараз відомо, що на 60 млн грн буде менша медична субвенція з державного бюджету від того, що анонсувало Міністерство фінансів. Освітянська субвенція буде на 6 млн грн більша, але, зауважує, Наталія Володимирівна, за рахунок цієї субвенція має бути виплачена підвищена заробітна плата педагогічному персоналу.

“Реверсна дотація збільшена удвічі, — наголосила Наталія Джуган. — Якщо у цьому році держава у нас вилучає 29 мільйонів гривень, то наступного — майже 60. Це сталося тому, що поміняли формулу, внісши зміни до бюджетного законодавства”.

Всі пільги, затверджені державою на рівні Верховної Ради, передаються місцевим бюджетам.

“Мотивація така, що ми тут краще бачимо, що доцільніше фінансувати, — пояснила директорка департаменту фінансів. — Загалом ситуація достатньо серйозна”.

Акцизні податки поки що залишаються на рівні цього року.

Прочитайте ще:

Залиште коментар