Еколого-пізнавальну стежку «Поміж віками» облаштували у Холодному Яру

Еколого-пізнавальну стежку «Поміж віками» облаштували у Холодному Яру

У Холодному Яру працівники Кам`янського лісгоспу нещодавно облаштували еколого-пізнавальну стежку «Поміж віками». Прокладена вона у самому серці Холодного Яру та проходить цікавими визначними місцями, що розташовані в межах Креселецького лісництва. Мета стежки, що має довжину 2,2 км, – виховання любові до довкілля, до історії рідного краю, а також це об’єкт для проведення природничих, історичних спостережень, досліджень та екскурсій.

Про це повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Розпочинається маршрут з Гайдамацького ставу. За численними легендами, саме тут гайдамаки святили зброю перед боями. Беззаперечним доказом цього є те, що на дні водойми було знайдено багато бойового спорядження. Поблизу ставу кілька років тому кам`янські лісівники збудували рекреаційний пункт – ошатну альтанку, яка одночасно може вмістити до 150 осіб.

Далі відвідувачі можуть ознайомитися з таким напрямком господарювання, як лісове насінництво, та побачити плюсові дерева дуба – це такі дерева, які за інтенсивністю росту значно перевищують середні показники свого насадження, є складовою постійної лісонасіннєвої бази, мають паспорт та внесені до державного реєстру. Саме такі дерева дають врожай насіння поліпшеної якості та використовуються в лісовій селекції та генетиці.

Троїцький Мотронинський жіночий монастир – наступна зупинка маршруту і є одним з найбільш відомих сакральних пам`яток Холодного Яру. Заснований ще до монгольського нашестя на місці скіфського Мотронинського городища і наразі є діючим та досить відвідуваним місцем для вірян.

Мотронинське городище – прадавня пам’ятка скіфського часу, внесена до переліку пам’яток культури, що мають міжнародне значення. Городище виникло наприкінці VII століття до н.е. та було важливим економічним, політичним, торговельним і релігійним центром Середнього Подніпров’я. Городище є невичерпним джерелом для історичних досліджень та цікавим для відвідувачів Холодного Яру.

Останньою, п’ятою зупинкою просвітницької стежки є Скіфські могили – у лісовому масиві і на полях навколо скрізь розкидані кургани скіфської доби та пізніших епох. У Холодному Яру археологи знайшли сліди всіх археологічних культур, починаючи з трипільської рільничої культури, яка зародилася в лісостеповій зоні України за 5-4 тисячі років до н.е.

Одними з перших новопрокладеною еколого-просвітницькою стежкою пройшлися учні Кам`янського шкільного лісництва зі своєю наставницею Світлана Погоріла. За словами школярів, маршрут дуже цікавий, неважким для подолання та, окрім пізнавальної функції, дає змогу насолодитися чудовими лісовими краєвидами. А ще зі школярами трапилося цікаве знайомство: долаючи маршрут, діти зустріли Лялю Лісовську – онуку Юрія Горліса-Горського, старшини повстанської Холодноярської республіки. Пані Лісовська із зацікавленням поспілкувалася з юними лісівниками, і, зокрема, й англійською мовою, та подарувала дітям славнозвісну книгу, написану її дідусем, – історико-документальний роман «Холодний Яр».

Як повідомив директор Кам`янського лісгоспу Віталій Верес, місце для облаштування еколого-пізнавальної стежки обрали невипадково – це досить відвідувані та улюблені місця туристів. На усіх зупинках встановили інформаційні стенди, з яких можна дізнатися про особливості об’єктів. Вздовж усього маршруту розташовані рекреаційні пункти та місця для перепочинку.

«Значна частина урочища Холодний Яр – 1482 гектари – належить до об’єктів природно-заповідного фонду України, серед яких найбільший – 1039 гектарів – пам’ятка природи загальнодержавного значення «Холодний Яр». Цей лісовий масив має досить високий показник рекреаційного навантаження, тож ми здійснюємо постійну роботу з рекреаційного облаштування лісів та проведення інформаційно-просвітницьких заходів. Сподіваємося, що нова еколого-пізнавальна стежка, облаштована лісівниками, сподобається відвідувачам, адже вона поєднала у собі легендарну історію, унікальні ландшафти та красу лісів Холодноярщини», – зазначає директор Кам`янського лісгоспу Віталій Верес

Залиште коментар