Євгеній Глєбов розповів про подальший розвиток громадських інституцій

Євгеній Глєбов розповів про подальший розвиток громадських інституцій

На сьогоднішній день важко переоцінити роль громадських організацій у житті держави та житті звичайних громадян. Право вільно створювати різні об’єднання, входити до них і виходити з нихєодним із головних прав громадян гарантованих нам Конституцією України. Головним завданням діяльності громадськості є налагодження діалогу між владою і громадянами, вивчення суспільної думки та донесення її до влади — вважає голова ГС «Агенція підтримки підрриємництва та інвестицій», голова Громадської ради при Черкаській ОДА Євгеній Глєбов.

Далі текст подано мовою оригіналу:

Розвиток громадських організацій та рухів був викликаний видимою нездатністю влади вирішити складні проблеми сучасності. Як ми можемо самі бачити сплески активності громадських рухів та організацій припадають на революційні та постреволюційні часи. Особливо активний поштовх до їх створення надала Революція Гідності. Громадські об’єднання реєструвалися масово та створювались для колективного вирішення нагальних проблем, а деякіз них лише для підняття власних амбіцій та піару. І це не дивно бо громадські організації фактично мають владу  не дивлячись на те, що у них немає силових важелів впливу -армії, поліції, судового примусу чи інше.

Але час змінюється тож закономірно, що має змінюватись і діяльність громадських інституцій.На сьогоднішній день лише по Черкаській області зареєстровано більше 21 тисячі громадських організацій і об’єднань громадян. З такої великої кількості зареєстрованих організацій дієвих є лише декілька десятків, а у межах міста таких одиниці. Це пов’язано в першу чергу з браком фахівців та невмінням обмінюватися досвідом та працювати в об’єднаному колективі. Але ж на мою думку важливо говорити не про кількість організацій а саме про якість їх роботи та здатність професійно надавати допомогу суспільству. Дійсно наразі відбувається біфуркаційний момент, коли потрібно переходити до нових стандартів діяльності.

Суспільству потрібні інституції які спроможні забезпечити не тільки діалог між владою та громадянамиа й комплексне вивчення суспільної думки і донесення її до депутатів, керівників міністерств та відомств.

Проаналізувавши модернізаційний розвиток провідних країн світу побачив певну закономірність в нарощуванні саме інтелектуального капіталу. Ще на початку минулого століття на Заході, зокрема США, почали з’являтисяекспертно аналітичні центри корить від роботи яких відчули навіть можновладці. Вони почали активно користуватися послугами таких недержавних громадських інституцій, а у подальшому деякі з таких аналітичних центрів почали надавати послуги різним міністерствам отримуючи при цьому грантові підтримки.

Станом на сьогодні аналітичні центри є потужним інструментом впливу на внутрішню і зовнішню політику будь-якої країни. Тому, саме такий шлях розвитку чекає українських активістів. Необхідність підвищення свого професійного рівня та якісна зовнішня та внутрішня комунікація забезпечить належну адаптаціюу разі консолідації зусиль у розбудові країни на місцях.

Отже, користуючись нагодою закликаю працювати на користь громаді єдиною командою, бо саме дієві представники громадських організацій стануть майбутньою елітою міста.

Прочитайте ще:

Залиште коментар