Фахівці розповіли, чого хочуть учні при виборі професії

Фахівці розповіли, чого хочуть учні при виборі професії

Сучасний підхід в профорієнтаційній роботі застосовує Черкаська обласна служба зайнятості, реалізовуючи програму професійної орієнтації молоді на 2017-2020 роки. Насамперед мова йде про роботу з учнівською молоддю. Про це пише “Прочерк“.

Так, для учнів проводили дні відкритих дверей у навчальних закладах, профорієнтаційні уроки, квести, брейн-ринги, скайп-семінарів, опитування тощо. Останнє передбачало опитування близько 8 тисяч школярів, що навчаються у 8 класах області на предмет вивчення їх професійних намірів, вподобань, аналізу їх попиту на різні сфери професійної діяльності. Дослідження охопило майже 90% шкіл області, розповіла на сьогоднішній прес-конференції начальник відділу профорієнтації обласного центру зайнятості Алла Баранцова.

– 48% опитаних бажають навчатися у вищих навчальних закладах, 27% хочуть вступати до коледжу, 18% не мають конкретних планів. Щодо професій, то найбільше 12% учнів мріють стати медиками, 11% – мріють про культуру і мистецтво. На третьому місці – 10% – ІТ-сфера, а вже далі в рівних відсотках виробництво, юриспруденція, правоохоронні органи тощо. У майбутній професії дітей приваблює насамперед можливість самореалізації – 44%, високий заробіток – 28%, престижність на третьому місці – 25%, – зазначила фахівець.

Цікаво, що серед факторів, які впливають на вибір майбутньої професії, учні зазначають насамперед таку категорію як «цікавість».

– Отже, ми вчасно починаємо працювати з учнями, коли на них ще не мають великого впливу дорослі. Тож можна допомогти дітям згодом зробити правильний вибір у професії. В 10-му класі ми знову проведемо опитування, порівнявши результати, – зазначила Алла Баранцова.

Керівник обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко зауважує, що у профорієнтаційній роботі важлива також складова взаємозв’язку, коли і роботодавець зацікавлений в нових фахових робітниках.

– Зацікавленість має бути взаємна. Не лише ж через розмір зарплати виїздять люди за кордон. Їм цікаві й умови, в яких вони працюватимуть. Тому для нас роботодавець завжди буде номером один. Залежно від того, які умови він створюватиме робітникам, залежить те, з якою охотою до нього йтимуть люди, – каже Григорій Дендемарченко.

У цілому ж, за словами керівника служби зайнятості, середній розмір зарплат по наявним вакансіям нині становить 4700 грн. і це, мовляв, більше, ніж на відповідну дату минулого року, коли сума становила 3500 грн.

Дендемарченко зауважує, що роботодавці повинні розуміти, що за мізерну плату робітники до них не прийдуть.

– Водночас є вакансії, де на початковому етапі середній рівень зарплати вказаний 10 тисяч. А згодом робітник може зростати в професії і в зарплаті, – каже фахівець

Залиште коментар