Фахівці водоканалу пояснювали головам ОСББ норми нового законодавства щодо лічильників обліку води

Фахівці водоканалу пояснювали головам ОСББ норми нового законодавства щодо лічильників обліку води

На базі КП «Черкасиводоканал» було організовано та проведено зустріч головних спеціалістів підприємства з головами ОСББ. На порядку денному – виконання Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», в якому зазначено, що вузлами комерційного обліку необхідно обладнати вводи зовнішніх інженерних мереж у всіх будівлях.

Про повідомив сайт підприємства.

Зустріч пройшла у конструктивному руслі. Обговорювалося чимало питань та знаходилися спільні рішення. Але найбільшу увагу приділили наступній інформації:

Хто встановлює лічильник комерційного обліку? (ст.3 п.3)

КП «Черкасиводоканал» не менш як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку повідомляє власників (співвласників) будівлі про намір встановити такий засіб обліку, про вартість встановлення, розмір та порядок сплати.

Власник будівлі протягом двох місяців повідомляє підприємство про:

  • згоду на встановлення загальнобудинкового лічильника на запропонованих умовах;
  • намір погодити з підприємством, відмінні від запропонованих, умови встановлення вузла комерційного обліку;
  • намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку.

Хто є власником лічильників комерційного обліку? (ст.3 п.4)

Вузли комерційного обліку належать власнику будівлі та приймаються КП «Черкасиводоканал» на абонентський облік.

Відповідальність за збереження і цілісність загальнобудинкового лічильника покладається на власника будівлі.

За чиї кошти встановлюється лічильник комерційного обліку? (ст.3 п.6)

Витрати на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку, здійснені водоканалом, відшкодовуються споживачами шляхом сплати внеску за встановлення такого лічильника. У випадку самостійного встановлення засобу обліку  власником будівлі, внесок таким споживачам не нараховується.

Органи місцевого самоврядування, згідно із затвердженими відповідно до законодавства програмами, можуть приймати рішення про виділення коштів з місцевого бюджету на оснащення вузлами комерційного обліку будівель, які на день набрання чинності цим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж. Внесок за встановлення вузла комерційного обліку, встановленого відповідно до цієї частини, в такому випадку споживачами не сплачується.

Розмір внесків за встановлення комерційних вузлів обліку визначається окремо для кожної будівлі. Сплата внесків розстрочується в межах п’яти років.

Для будівлі, де налічуються два та більше споживачів, внески за встановлення вузлів комерційного обліку розподіляються пропорційно до кількості приміщень, які є самостійними об’єктами нерухомого майна.

За чиї кошти здійснюється обслуговування лічильників комерційного обліку? (ст.6 п.1)

Обслуговування та заміна загальнобудинкових лічильників здійснюються надавачом послуг (оператором зовнішніх мереж). Витрати на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (їх складових частин) відшкодовуються споживачами внесками.

Розмір внесків за заміну вузлів комерційного обліку та за обслуговування вузлів комерційного обліку визначається окремо для кожної будівлі.

Як здійснюється комерційний облік на період повірки, ремонту чи заміни вузла комерційного обліку? (ст.6 п.3)

Забороняється демонтаж вузла обліку, в тому числі комерційного, для обслуговування без його заміни на вузол обліку, укомплектований засобами вимірювальної техніки такого самого або вищого класу точності.

Підприємство зобов’язане формувати і підтримувати в наявності обмінний фонд вузлів комерційного обліку.

Як здійснюються нарахування за комунальні послуги за наявності вузла комерційного обліку? (ст.10 п.3)

У будівлях обсяг послуг визначений за допомогою вузла комерційного обліку  розподіляється між усіма споживачами з урахуванням показань вузлів розподільного обліку.

У разі якщо частина води була витрачена на полив клумб і газонів, прибирання місць загального користування тощо, обсяг питної води, що розподіляється між споживачами, зменшується на обсяг, витрачений на такі загальнобудинкові потреби, визначений на підставі показань відповідних вузлів обліку.

Якщо приміщення всіх споживачів у будівлі оснащені квартирними лічильниками, загальний обсяг спожитих послуг у будівлі розподіляється між споживачами відповідно до обсягу споживання за показаннями вузлів розподільного обліку.

Якщо жодне приміщення у будівлі не оснащене квартирними лічильниками, загальний обсяг спожитих послуг у будівлі розподіляється між споживачами пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами;

Якщо частина приміщень у будівлі оснащена квартирними лічильниками, а частина – не оснащена, в такому випадку споживачі з лічильниками сплачують згідно показників своїх водомірів, а загальний обсяг спожитих послуг у будівлі розподіляється між споживачами, приміщення яких не оснащені квартирними засобами обліку, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються послугами.

Хто знімає показання вузлів обліку? (ст.11 п.1)

Зняття показань вузлів комерційного обліку щомісяця здійснюється комунальним підприємством, або визначеною власником  іншою особою, що здійснює розподіл обсягів комунальної послуги, у присутності споживача або його представника.

Зняття показань вузлів розподільного обліку та їх передачі до підприємства здійснюється споживачами.

Детальніше ознайомитися з Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» можна тут.

Нагадаємо, що вузлами комерційного обліку повинні бути обладнанні нежитлові приміщення до 1 серпня 2018 року, а житлові – до 1 серпня 2019 року.

Прочитайте ще:

Залиште коментар