Фермер незаконно вирубував дерева і чинив опір інспекторам

Фермер незаконно вирубував дерева і чинив опір інспекторам

Під час документування незаконної вирубки дерев одним із фермерів Смілянського району вчинено опір працівникам Держекоінспекції та пошкоджено засіб стільникового зв’язку (мобільний телефон).

Про це повідомив начальник управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков у фейсбук.

У черговий раз, здійснюючи рейдові перевірки, 28 листопада цього року державними інспекторами виявлено факт ще однієї незаконної рубки лінійних захисних насаджень в адмінмежах Ротмистрівської ОТГ Смілянського району, вздовж автодороги Умань-Сміла.

«На гарячому» затримано трьох найнятих «горе-фермерами» осіб, які для незаконного розширення орних площ одного з місцевих фермерів, здійснювали вирубку дерев, спалювання порубкових решток і на момент приїзду інспекторів встигли зрізати 103 здорових дерева. Жодних документів, які б підтверджували законність даної вирубки, не надано, а натомість, створився опір на законні дії держінспекторів.

Крім того, «на допомогу» у «боротьбі» з державними інспекторами одразу ж прибули ще 6 осіб-«друзів» на 4 автівках. Під час сутички спеціалістами Інспекції була спроба зафіксувати відео даного випадку, проте засіб відеофіксації зловмисники пошкодили вирвавши його із рук інспектора та розбивши об асфальтне покриття. З приводу даного факту готовиться окрема заява про вчинення злочину «Опір представникові влади» та пошкодженню майна.

Під час огляду місця події було вилучено речові докази – знаряддя скоєння правопорушення (бензопили). Також спеціалістами Держекоінспекції обраховано нанесені збитки лісовому господарству, загальна сума якої становить 109 тис. 370 грн.

На місце події інспекторами викликано слідчо-оперативну групу Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області для фіксації місця події.

Матеріали за даним фактом та знаряддя незаконного добування деревини передано до правоохоронних органів з метою притягнення винних осіб до відповідальності.

Варто додати, що в окремих випадках за самовільну порубку передбачена кримінальна відповідальність. Одним із визначальних факторів для притягнення порушника до кримінальної відповідальності є розмір завданої шкоди, коли ця шкода є істотною (це визначається індивідуально в кожному конкретному випадку з урахуванням категорії захисності лісу, інших факторів, які встановлюються в ході проведення слідства).

Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України за незаконну порубку дерев визначені такі покарання:
— штраф від 17000 до 25500 гривень;
— арешт на термін до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк;
— ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб: караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Підсумовуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що вчинення незаконної рубки — дорога справа з неприємними наслідками.

Залиште коментар