Фестиваль “Товмацький курінь” відбудеться на Шполянщині

Фестиваль “Товмацький курінь” відбудеться на Шполянщині

29-30 червня у селі Товмач Шполянського району вже втретє відбудеться історико-просвітницький фестиваль «Товмацький курінь». Про це інформує сайт provce.ck.ua.

Цього року він присвячується 121-річниці з дня народження холодноярського отамана Івана Лютого-Лютенка, 100-річчю Вільного козацтва та 250-річчю Національно-визвольного руху Коліївщина.
Очікується приїзд високоповажних гостей.

Як розповідає голова громадської організації «Товмацький курінь» Дмитро Вовк, який також очолює оргкомітет фестивалю, нинішній фест розпочнеться урочистим відкриттям 29 червня в центрі Товмача о 15.00 — біля пам’ятних знаків героям-повстанцям, Небесній Сотні та воїнам АТО.

— Цьогоріч ми відновили в Товмачі ще одну історичну пам’ятку: на місці давнього джерела побудована Гайдамацька криниця, — розповідає Дмитро Васильович. — Після підняття державного прапора на урочистому відкритті фестивалю всі учасники дійства пройдуть ходою до криниці, яка буде освячена. Потім у центрі села розгорнуться молодіжні розваги — футбольний турнір на честь холодноярських отаманів, змагання з елементами військово-патріотичної гри «Джура» (впоряд, стрільба, линва, варта), козацька каша. У 19.00 розпочнеться програма «Надвечір’я», в рамках якої виступлять гості фестивалю — молодіжні музичні гурти із інших районів Черкащини. Ми запрошуємо всіх до Товмача, таборування розпочнеться вдень 29 червня у сільському парку. Тож хто має бажання, приїздіть із наметами, влаштуйте собі туристичний формат відпочинку та водночас збагатіться національною культурою, більше дізнайтеся про історію національного визвольного руху всіх часів.

Наступного дня, 30 червня, з 10.00 проходитиме основний захід, у програмі якого — презентація і вручення Народної премії імені Івана Лютого-Лютенка першим лауреатам; бойовий гопак; окрема програма Романа Коваля — президента історичного клубу «Холодний Яр» разом із заслуженим артистом України, кобзарем Тарасом Силенком, композитором і виконавцем Василем Лютим та іншими видатними митцями; письменник, автор роману «Чорний Ворон» Василь Шкляр; гала-концерт переможців районного фестивалю «Свою Україну любіть!»; Заслужена артистка України Руслана Лоцман; поет Віктор Подорога та багато інших видатних гостей.

— Також із виставкою військових експозицій до нас приїде Олег Бойко із Шампані, народні майстри продемонструють майстер-класи, презентують свої вироби, — каже Дмитро Вовк. — Взагалі готуємо ще ряд приємних сюрпризів, тож чекаємо на кожного з вас! Згадаймо і вшануймо наших відважних героїв-борців за волю України!

Залиште коментар