Фінансовий стан Черкас порівняли з іншими містами в міській раді

Фінансовий стан Черкас порівняли з іншими містами в міській раді

Фінансовий стан Черкас у порівнянні із іншими містами України проаналізували у Черкаській міській раді. Презентацію «Аналіз фінансових показників міст України за 2017 рік та затверджені показники на 2018 рік» представила керівництву міста, представникам департаментів та підрозділів міської ради директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган.
За її словами, порівнювали показники міст, які за кількістю населення подібні до Черкас. А саме, з Миколаєвом, Вінницею, Полтавою, Херсоном, Сумами, Черніговом, Житомиром, Івано-Франківськом, Чернівцями, Рівним та Тернополем. Це було зроблено для того, щоб оцінити, в яких напрямках Черкаси розвиваються ефективно, а над чим потрібно ще працювати і брати приклад з інших міст.
Так, за обсягом надходжень до бюджету Черкаси посідають 4 місце. При середньому показнику надходжень 1563,5 млн.грн. наше місто зібрало до загального та спеціального фонду 1521,3 млн. грн. За показником доходів загального фонду на 1 мешканця Черкаси посіли 6 сходинку з 12. На одного черкасця у 2017 році припало 4,75 тис. грн. доходів з загального фонду, тоді як у лідера, м. Суми, ця цифра становить 6,28 тис.грн., а найменший показник був у Херсона – 4,31 тис.грн. на одного мешканця. Про це інформують на сайті Черкаської міської ради.
Серед усіх міст Черкаси мають найменший відсоток перевиконання затверджених планових показників (3,1%), враховуючи постійні зміни законодавчої бази.
За обсягом надходжень ПДФО Черкаси займають 7 місце. Найбільше податку на доходи фізичних осіб у 2017 році у нашому місті сплатили бюджетні установи, державні і комунальні заклади, органи державного управління та комунальні підприємства – 305,7 млн.грн. Наступним великим платником ПДФО стало ПАТ «АЗОТ», сплативши до бюджету 32,9 млн.грн. За ними слідують ДП НВК «Фотоприлад», ВП «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно» та ТОВ «Юрія-Фарм». Вони сплатили до бюджету 10,4 млн.грн., 9,9 млн.грн. та 8,8 млн.грн. відповідно.
Якщо за більшістю фінансових показників Черкаси розташовуються на середніх сходинках, то за обсягами надходжень орендної плати за комунальне майно наше місто пасе задніх. При середньому показнику надходжень 15,6 млн.грн. у інших містах, Черкаси зібрали 6,5 мільйонів.
А от за обсягом надходження коштів пайової участі у розвитку населеного пункту Черкаси серед лідерів. Минулоріч було зібрано 17,3 млн.грн. За цим показником наше місто випередило Вінницю і Чернівці.
Перше місце Черкаси посідають за обсягом надходжень екологічного податку. Як пояснила Наталія Джуган, це завдяки тому, що цей податок сплачує «Черкаська ТЕЦ», яка забруднює атмосферу, спалюючи вугілля для опалення черкаських осель. Отримані кошти спрямовуються до природоохоронного фонду і йдуть на озеленення міста.
З огляду на ці показники, департамент фінансів Черкаської міської ради розробив пропозиції, що необхідно зробити для збільшення надходжень до бюджету.
1. Збільшення надходжень орендної плати за комунальне майно:
• Провести інвентаризацію об’єктів міської комунальної власності для подальшої передачі їх в оренду; передачу майна в оренду здійснювати на конкурентних засадах: з аукціонів або за конкурсом;
• Обмежити надання додаткових пільг по платі за оренду комунального майна. Надання пільги здійснювати виключно за умови чітких джерел надходжень для компенсації втрачених доходів бюджету м.Черкаси.
2. Запровадити платне паркування у м. Черкаси.
Для цього департаменту житлово-комунального комплексу необхідно розробити Концепцію паркування транспортних засобів на території м.Черкаси та подати її на затвердження міською радою.
3. Збільшити надходження плати за зовнішню рекламу.
4. Провести заходи із збільшення надходжень орендної плати за землю.
5. Збільшити надходження коштів пайової участі замовників у розвитку інфраструктури населення.
6. Збільшити надходження адміністративних штрафів.
• Для цього необхідно посилити ефективність роботи управління інспектування, зокрема щодо здійснення дієвого контролю за виконанням Правил благоустрою міста Черкаси;
• Здійснювати контроль за сплатою до бюджету адміністративних штрафів, винесених за результатами засідань адміністративної комісії при виконавчому комітеті Черкаської міської ради.
• Управлінню ДАБК Черкаської міської ради  забезпечити стягнення накладених штрафів у сфері порушення містобудівної діяльності (заборгованість становить більше 1 млн.грн.).
 Детальніше з презентацією можна ознайомитися тут: http://chmr.gov.ua/ua/files.php?s=33&s1=368&s2=454.

Залиште коментар