Функціонування канівського зубопротезного відділення під загрозою

Функціонування канівського зубопротезного відділення під загрозою

Чиновники та медики шукають шляхи для забезпечення функціонування зубопротезного відділення, яке наразі стало збитковим. Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на «Дніпрову Зірку».

Місцеві мешканці та пацієнти написали колективне звернення із проханням забезпечити функціонування зубопротезного відділення, яке наразі через брак фінансування опинилося під загрозою закриття.

Головний лікар Канівської ЦРЛ Віра Шапошник пояснила, що така ситуація виникла через те, що зубопротезне відділення є госпрозрахунковою структурою, у якій відповідно до Постанови Кабміну ціни на послуги затверджуються Черкаською ОДА.

 «Вартість платних послуг, що їх надають фахівці відділення, визначає лікувальний заклад. Для стабільної роботи відділення у зв’язку із ростом мінімальної заробітної плати, комунальних послуг, цін на медикаменти виникла необхідність у підвищенні цін на платні послуги. Оскільки під час реформування галузі охорони здоров’я було відмінено низку законодавчих актів, за якими проводилося нормування праці медпрацівників, сформувати ціни на платні послуги на основі методик, які використовувалися раніше, стало неможливо», – зауважила Віра Шапошник.

Окрім цього головний лікар зауважила, що наразі в управлінні охорони здоров’я Черкаської ОДА створено робочу групу для розробки методики розрахунку цін на платні послуги. Наразі зубопротезне відділення стало збитковим, а виділити кошти із міського чи районного бюджету для підтримки його роботи неможливо, оскільки це суперечить законодавству. Водночас, як зазначає Віра Шапошник, чинним законодавством не заборонено залучати благодійні внески від юридичних та фізичних осіб.

Прочитайте ще:

Залиште коментар