Ґрунти у Черкасах перенасичені важкими металами

Ґрунти у Черкасах перенасичені важкими металами

Які результати показали проби ґрунту поблизу промислових об’єктів міста розповіла «Черкаському краю» Наталя Тімакова – начальник лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Черкаського обласного гідрометцентру.

Такі дослідження є важливими, адже з ґрунту забрудники можуть переміщуватись у поверхневі води, продукти сільськогосподарської діяльності, з пилом у повітря. І хоча майже всі важкі метали необхідні для рослин та живих організмів, але — в невеликій кількості.

— В Черкасах відбір проб ґрунту поблизу промислових об’єктів міста проводиться раз на 5 років. Торік фахівці нашої лабораторії відібрали 45 проб. Перевищення ГДК було зафіксоване у 22 відсотках. Найбільш забруднені ґрунти обласного центру цинком (53 % проб з перевищенням ГДК), максимальний вміст якого становив 2,8 ГДК в південно-західному районі, і свинцем (64 % з перевищенням ГДК), максимальна концентрація досягла 6,6 ГДК у районі ТОВ «Аврора», – зазначила фахівець.

По кадмію та міді відсоток проб з перевищенням ГДК становив відповідно 11 та 4. Найбільш забруднені райони — південно-західний, навколо ТОВ «Аврора» та ПАТ «ЧШК».

Середній вміст нікелю та марганцю був нижчий рівня ГДК.

Довідково

Важкі метали мають здатність накопичуватися в живих організмах, включатися в метаболічний цикл, утворювати високотоксичні металоорганічні з’єднання, змінювати форми знаходження, не піддаючись біологічному розкладанню. Викликають у людини серйозні фізіологічні порушення, токсикоз, алергію, онкологічні захворювання, негативно впливають на генетичну спадковість, зазначає видання.

Прочитайте ще:

Залиште коментар