“Годину Землі” відзначили в Черкасах (Фото)

“Годину Землі” відзначили в Черкасах (Фото)

24 березня о 20-30 черкасці, як і жителі різних країн світу, вимкнули  світло на одну годину, аби засвідчити єдність дій  у боротьбі зі зміною клімату. Така всесвітня акція традиційно відбувається щороку останньої суботи березня. Приміром, у місті цього дня вимкнули підсвітку на громадських установах (таких як РАЦС, МВК, ОДА тощо) та інших міських об’єктах (тризуб на кільці, Вежа Шухова). Про це інформують на сайті Черкаської міської ради.
За ініціативи ряду громадських організацій та особисто – члена виконавчого комітету Діани Тяско, починаючи з 16-ої години, у суботу, 24 березня у ТРЦ «Любава» відбулись ряд культурно-розважальних заходів для дітей, молоді та їх батьків. Це, зокрема, різноманітні майстер-класи, виставки, концертна програма тощо.
Участь у заході взяв  заступник міського голови Юрій Ботнар.
А о 20-30  на площі перед міськвиконкому відбувся  спільний флешмоб, у ході якого присутні сформували цифру 60 – саме на стільки хвилин буде вимкнено світло, аби засвідчити  підтримку всесвітньої акції «Година Землі».
Після чого – на площі відбулось видовищне фаер-шоу.
– Година землі – це час для того, щоб звільнити розум від повсякденних турбот і задуматися на своїм місцем на планеті та своєю роллю в її житті. Кожен із нас може бути творцем чи руйнівником. У кінці 19 на початку 20 століття людина теж думала, що є творцем: будувала заводи, каскади ГЕС, атомні станції, творила винаходи, що спрощують життя тощо. Проте зараз ми спостерігаємо, що ті “творіння” не були досконалими й зараз є руйнівними для природи. Тому нам потрібно навчитися СпівТворчості з Природою. Треба кожну нашу технологію “узгоджувати” із Планетою. Адже Планета – це наша спільна домівка, яка вміщує в собі не лише людей, тварин, рослини, а й води, землі, повітря та цілі екосистеми, від яких залежать усі живі істоти. Тому кожен із нас є гвинтиком у механізмі життя Планети. Важливим чинником є виховання “маленьких гвинтиків”, дітей, які скоро будуть локомотивами змін у нашому суспільстві.  Перед заходом “Година Землі” члени ВГО “Сокіл”, працівники Центру національно-патріотичного виховання та члени Науково-освітньої ініціативи “Екостиль” два тижні ходили до дітей у школах та розповідали їм про те, яким чином кожна людина може врятувати довкілля. Молодь – наша надія. Вони готові змінюватися, слухати, наслідувати. Тож ми робимо все для того, щоб серед них поширювати ідеї, які сповідує Всесвітній Фонд природи, – зазначила Діана Тяско.
ДЛЯ ДОВІДКИ:

Щорічна міжнародна подія започаткована Світовим фондом дикої природи. Акція проводиться останньої суботи березня. Усі господарства та комерційні установи мають вимкнути необов’язкове світло та електричні пристрої на одну годину. Мета акції – стимулювати зацікавлення населення світу до потреби протидії зміні клімату.
Вперше  «Година Землі» була організована Світовим фондом дикої природи Австралії та виданням The Sydney Morning Herald у 2007 році, та отримала світову підтримку у 2008 році. Варто відзначити, що ця кампанія увінчалась безпрецедентним успіхом, який отримав високу всебічну оцінку і суспільне визнання, з досвіду попередніх років. До неї приєдналися більше  7000 міст у 187 країнах зі всього світу. 

Залиште коментар