Голові Черкаської обласної ради вручили відзнаку «Рада дружня до медіа»

Голові Черкаської обласної ради вручили відзнаку «Рада дружня до медіа»

5 жовтня 2017 року голова обласної ради Олександр Вельбівець взяв участь у презентації проекту «Рада дружня до медіа: оцінка стану дотримання ЗУ «Про інформацію» у регламентах місцевих рад».

На засіданні, що проведено в приміщенні Укрінформу, організатори – ГО «Інститут масової інформації» (ІМІ) за підтримки Freedom House, у рамках проекту ІМІ «Блогери України проти корупції» презентували свої дослідження.

У рамках проекту експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували регламенти 47 обласних та міських рад на предмет забезпечення прав журналістів та дотримання вимог Закону України «Про інформацію».

Дослідження показало, що із 47 місцевих рад понад третина (17 рад) порушують вимоги чинного законодавства щодо забезпечення прав журналістів.

Як було зазначено, Черкаська обласна рада дотримується принципів прозорості і відкритості у своїй діяльності. Регламент обласної ради передбачає тісну співпрацю із засобами масової інформації. Їхні представники постійно запрошуються на пленарні засідання обласної ради, мають безперешкодний доступ в зал засідань.

Журналісти забезпечуються переліком питань порядку денного, а при необхідності і іншими матеріалами та документами. Для отримання тієї чи іншої інформації, що стосується діяльності керівництва або депутатів обласної ради, мас-медіа мають можливість використовувати офіційний веб-сайт обласної ради. З актуальних або інших злободенних питань життєдіяльності місцевих рад або територіальних громад області проводяться прес-конференції. Ведеться відеотрансляція засідань президії і сесій обласної ради та інше.

За результатами моніторингового дослідження експертів Черкаська обласна рада була визнана достойною відзнаки ІМІ «Рада дружня до медіа», яку голові обласної ради Олександру Вельбівцю і вручено під час презентації проекту.

Залиште коментар