Головне завдання позачергового засідання парламенту – створення дієвого алгоритму захисту людей та економіки, – Тимошенко

Головне завдання позачергового засідання парламенту – створення дієвого алгоритму захисту людей та економіки, – Тимошенко

Засідання Верховної Ради потрібне лише для того, щоб вжити нарешті заходи, які захистять людей і підтримають економіку.
Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу ZIK.

«Насамперед, влада давно мала припинити мародерство і потурання мародерству з боку посадовців. Країна має бути забезпечена масками, апаратами штучної вентиляції легень, ліками та всіма іншими необхідними засобами. У законі для протидії кризовим процесам, який розглядатиме парламент, в тому числі буде жорстка заборона будь-якого експорту тих товарів, що сьогодні необхідні країні, і кримінальна відповідальність за прихований експорт і, зокрема, за мародерство та спекуляції», – зауважила Юлія Тимошенко.
Уряд, за словам лідера «Батьківщини», має тримати під контролем ціни, аби запобігти здорожчанню товарів у вкрай непростий для людей час.

«Треба встановити обмеження на період карантину та кризової ситуації – не можна перепродавати товари, а тільки від виробника постачати на прилавки; встановити не більше 30% рентабельності на цей час. Бо інакше це буде реальним мародерством на біді країни», – зазначила політик.

Юлія Тимошенко наголосила на необхідності належної оплати праці та захисті медичних працівників, які сьогодні опинилися на передовій боротьби з коронавірусом.
«Лікарі для нас сьогодні – це по суті наші спасителі. Потрібно, щоб лікарям, медсестрам, медичному персоналу підвищили заробітні плати. І я згодна зі словами міністра охорони здоров’я, що сьогодні треба вводити погодинну оплату праці для медиків. Потрібно негайно забезпечити їх усіма необхідними засобами захисту», – запевнила лідер «Батьківщини» .
Водночас, за жодних умов, зауважила Юлія Тимошенко, не можна допустити зупинки економіки. Тому вже сьогодні треба подбати, щоб люди мали змогу працювати або віддалено, або безпосередньо на робочих місцях з дотриманням усіх необхідних для запобігання поширенню хвороби санітарних заходів.

«За нещодавніми опитуваннями, 57% людей сказали, що вони більше, ніж три-чотири тижні не протримаються без заробітної плати та без роботи. А далі, якщо не буде надходжень в бюджет, то не буде і пенсій. Нам не можна такого допустити. Щоб запобігти цьому – маємо не зупиняти, а навпаки стимулювати економіку. Потрібно виконувати правила карантину, але країна повинна мати змогу працювати», – резюмувала Юлія Тимошенко.

Залиште коментар