Головний медик Черкас пояснив, чому хворі не отримують ліки по програмі реімбурсації

Головний медик Черкас пояснив, чому хворі не отримують ліки по програмі реімбурсації

Мешканці Черкас скаржаться, що не можуть отримати ліки по державній програмі відшкодування (реімбурсації) по деяких нозологічних формах хвороб ( серцево-судинна патологія та цукровий діабет).

Ситуацію прокоментував директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міськради Олег Стадник. За його словами, корінь проблеми – держава не передала гроші на реімбурсацію.

“Змушений пояснити алгоритм дій, які необхідні для реалізації цієї ініціативи, – зазначив Стадник у своєму фейсбуку. – По-перше, потрібне ріщення сесії обласної ради про надання субвенції на реінбурсацію місцевим бюджетам. На жаль, такого рішення не має, і дивлячись на політичні штовхання в обласній раді, блокування трибуни, час працює проти пацієнтів. По-друге, потрібно, щоби міська рада прийняла цю субвенцію і визначила розпорядників коштів, затвердивши їм асигнування, що стане підставою для укладання угод із аптеками. Без цих процедур, укладання угод буде порушенням Бюджетного кодексу, і, відповідно управління казначейства в м.Черкаси не зареєструє угоди і не проведе платежів по відшкодуванню вартості ліків. Підсумовуючи, констатую такі реалії: є бажання і невдоволення пацієнтів, які, попри заяви наверху, не отримують ліки за пільговими цінами, є бажання аптек( близько двох десятків листів від власників аптек, які мають намір працювати у проекті) – не має лише одного: до міського бюджету не надійшли гроші, якими потрібно розраховуватись”. 

Залиште коментар