Грошова безодня панує в школах Монастирищини

Грошова безодня панує в школах Монастирищини

Активісти МВПГО «Стоп корупції» провели масштабне розслідування по школах Монастирищенського району і дізнались багато цікавого про добровільно-благодійні внески в загальноосвітніх навчальних закладах, інформують Новини Черкас.

«Тільки після нашого візиту відділ освіти Монастирищенської РДАвирішив приймати благодійні внески на так званий «спеціальний рахунок», – повідомив голова МВПГО «Стоп корупції» Юрій Заворотний.

На Монастирищині добровільно-благодійні внески з батьків школярів збирає так званий Батьківський комітет, який по ЗУ «Про благодійність та благодійні організації» не має права проводити грошові операції, не зареєструвавши офіційно благодійну організацію та не відкривши рахунок у казначействі. А також активісти вияснили, що батькам називають фіксовану суму, що по закону України також забороняється, адже це добровільно-благодійні внески.

По-друге, активісти з’ясували, що гроші мають перераховуватись на спеціальний рахунок відділу освіти, якщо не має офіційно зареєстрованої благодійної організації, і ні в якому разі готівку не можна передавати батьківському комітету, адже в такому випадку батьки не можуть відслідкувати куди насправді пішли їхні гроші.

По-третє, активістами МВПГО «Стоп корупції» було з’ясовано, що в деяких школах Монастирищенського району кошти збирають вчителі, що по закону також забороняється. Не дотримання законності процедури зібрання добровільно-благодійних внесків карається законом України, а саме статтею 368-2 Кримінального кодексу України.

Прочитайте ще:

Залиште коментар