Кам’янський заповідник долучився до популяризації історії 200-річного храму

Кам’янський заповідник долучився до популяризації історії 200-річного храму

До 200-ліття з часу заснування Свято-Миколаївської церкви у Кам’янці для учнів шкіл міста й району заповідник проводить різні заходи. Запланована, зокрема, окрема виставка, тематичні заняття. В контексті цього ювілею, намічено проведення екскурсій по Кам’янському парку, інформує управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА.

3Цього року, першими слухачами такого заходу стали школярі 5-го класу міської ЗОШ № 2. Автор і ведучий – Олександр Мушта.

В ході екскурсії діти відвідали найдавніші архітектурні споруди міста – Зелений млинок та Пушкінський грот, – прогулялися алеями парку, дізналися його історію, почули хронологію заснування скульптур тощо.

Окремо, звичайно, діти дізналися і про історію Свято-Миколаївської церкви, котра раніше розміщувалася в центрі парку (позаду стели декабристів). Ця споруда була заснована у 1817 р., будучи родинним храмом Давидових. Саме тут у 1825 р. вінчалися Василь Давидов та Олександра Потапова. Довгий час церква була окрасою парку, однак за часів владарювання більшовиків на поч. 1930-х рр., будівля була зруйнована. Тут свідомо були розміщені танцювальний майданчик та дитяча карусель. З відновленням Незалежності на місці, де стояла церква, поставили дерев’яний хрест, а 4 роки тому – гранітний постамент.

Прочитайте ще:

Залиште коментар